← Vissza

news.bsdnet.hu

Kisiklott és egy irodába csapódott egy villamos Belgrádban

HVG 2026-05-25 13:41
Többen megsérültek, amikor kisiklott és egy épületbe rohant egy villamos a szerb fővárosban. Lehet, hogy túl gyorsan hajtott át a váltón. Kisiklott és épületnek ütközött egy villamos Belgrád központjában, a balesetben tizenöten megsérültek, köztük a jármű vezetője és két gyerek. A szerb Beta hírügynökségidéztea belgrádi városi közlekedési vállalat (GSP) közleményét, amiben azt írták, hogy az első információk alapján nem lehet kizárni, hogy a villamost túl gyorsan haladt át egy váltón, vagy a vezető nem ellenőrizte, hogy a váltó megfelelően áll-e. A sérülteket mentők vitték kórházba, a többségük kisebb sebesüléseket szenvedett. A baleset a Dusán cár utcán történt,helyszíni felvételek alapján(borítóképünk forrása)az anyagi kár jelentős: a villamos eleje összetört, az épület homlokzata és egy földszinti helyisége is megrongálódott. Egyes információk szerint a sérültek között olyanok is vannak, akik az épületben tartózkodtak a baleset idején. A belgrádi ügyészség az MTI szerint rendkívüli műszaki vizsgálatot rendelt el az ügyben, valamint kérte a térfigyelő kamerák felvételeinek lefoglalását, és a baleset résztvevőinek, illetve szemtanúinak kihallgatását. "Túl szégyenlősek a finnek, a világnak sem tudnak eldicsekedni azzal, amijük van."
Eredeti cikk megtekintése →