← Vissza

news.bsdnet.hu

Kisiklott és épületnek ütközött egy villamos Belgrádban

Index 2026-05-25 13:39
Kisiklott és épületnek ütközött egy villamos Belgrád központjában, a balesetben tizenöten megsérültek, köztük a jármű vezetője és két gyerek – közölte az MTI. Helyszíni beszámolók szerint a szerelvény eddig tisztázatlan körülmények között siklott ki a szerb főváros központi részén, majd egy közeli épületnek csapódott. A sérülteket a helyszínre érkező mentők kórházba vitték. A helyszínen készült felvételeken súlyos anyagi károk láthatók: a villamos eleje összeroncsolódott, az épület homlokzata és a földszinti üzlethelyiség is megrongálódott. A kereszteződést üveg- és betondarabok borították. A belgrádi ügyészség rendkívüli műszaki vizsgálatot rendelt el az ügyben, valamint kérte a térfigyelő kamerák felvételeinek lefoglalását, illetve a baleset résztvevőinek és szemtanúinak kihallgatását. (Borítókép: Egy férfi áll a villamos mellett, amely kisiklott és egy épületnek csapódott, 12 ember sérülését okozva a szerbiai Belgrádban, 2026. május 25-én. Fotó: Zorana Jevtic / Reuters) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →