← Vissza

news.bsdnet.hu

Kigyulladt egy mozdony Kelenföldön, legalább négy vonalon késnek a vonatok

HVG 2026-05-25 16:02
Érintett a győri, az észak- és dél-nalatoni, illeve a pécsi vonal is. Késésekre járatkimaradásokra, pótlóbuszokra kell számítani. Tűz keletkezett egy elektromos mozdonyban a kelenföldi pályaudvarnál – közölte a katasztrófavédelem.Mint írták, a jármű erősen füstölt, a tűzoltók először porral oltókkal, teljes légzésvédelem mellett próbálták megfékezni a lángokat, de hiába. Riasztották a por-hab konténert, jelenleg azzal oltják a tüzet, a közeli vágányokon nem közlekednek vonatok. A MÁV az esettel kapcsolatban azt jelezte, hogy hosszabb menetidőre, kimaradó vagy rövidebb szakaszon közlekedő vonatokra kell számítani a Kelenföldet érintő székesfehérvári és pusztaszabolcsi vonalak esetében. Az érintett  – győri, észak- dél-balatoni, valamint a pécsi vonali vonatok – helyjegy nélkül is használhatók. Van olyan vonat, ami csak Budaörsig vagy Biatorbágyig közlekedik, van amely Tatabányán visszafordul, és van, amelyik egyáltalán nem jár. A nemzetközi vonatok (railjet, EuroCity) a menetrend szerinti teljes útvonalukon közlekednek, és megállnak Biatorbágyon, Törökbálinton és Budaörsön is. Több helyen pótlóbuszokat indítottak. A helyzet folyamatosan változik, érdemes aMávinform oldalán tájékozódni. Borítóképünk illusztráció, rajta a kelenföldi állomás, fotó: Fazekas István
Eredeti cikk megtekintése →