← Vissza

news.bsdnet.hu

Kigyulladt egy mozdony Kelenföldön, lezárták az állomást

Telex 2026-05-25 16:08
Kigyulladt egy villanymozdony Kelenföld vasútállomáson, ezért teljesen lezárták az állomást – közölte Vitézy Dávid közlekedési miniszter a Facebook oldalán. A miniszter szerint egy 27 éves, mozdony gyulladt ki, amit még a Lázár János-vezette minisztérium bérelt ki. Személyi sérülés nem történt, de a katasztrófavédelem lezárta az állomás területét. Őkazt írták, hogy a jármű először erősen füstölt, ezért poroltókkal próbálták megfékezni. Ez hatástalan volt, így helyszínre riasztották a por-hab konténert, jelenleg azzal oltanak az egységek. „Az oltás jelenleg is zajlik, bízom benne, hogy belátható időn belül újraindulhat a forgalom. A győri fővonalon a forgalom kb. 25 perc fennakadás után újraindult, a balatoni és pécsi vonalon még tart az oltás idejére elrendelt áramtalanítás” – írta Vitézy. A posztja szerint a vonatok több helyen – például Hároson vagy Tárnokon – fordulnak vissza. Vitézy arra kérte a MÁV vezérigazgatóját, hogy minden rendelkezésre álló erőforrást mozgósítsanak a buszos pótlás megszervezésére, és az utasok folyamatos tájékoztatására. Emellett arra kérte a MÁV-ot, hogy ismét legyenek nyilvánosak a vonatjáratok pozíciói. Ezt a gyakorlatot még Lázár szüntette be, így nem látszott, hogy mennyi késés és járattörlés van épp az országban.„A leköszönt, előző kormány által leállított új mozdonybeszerzések hiánya ilyenkor bosszulja meg magát igazán. A mi feladatunk most a szó szerinti tűzoltás és a MÁV működésének biztonságos fenntartása mellett az, hogy az uniós pénzeket hazahozzuk, és a vasútfejlesztéseket és járműbeszerzéseket újraindítsuk. A munkatársaimmal a minisztérium megalakulása óta, jelenleg is ezen dolgozunk” – zárta a posztját a miniszter.
Eredeti cikk megtekintése →