A már biztos bennmaradó magyar válogatott három gólt lőtt az olimpiai bajnoknak
Player
2026-05-25 22:18
Az Egyesült Államok ellen egy harmadot ikszre hozott a magyar válogatott, amely már korábban kiharcolta a bennmaradást az elitdivízióban.
Az elitdivízióban szereplő magyar jégkorong-válogatott múlt héten a számára legfontosabb meccsenlegyőzte a briteket, később pedig kiderült, hogy ez a győzelem bennmaradást jelenti a magyar csapatnak a legmagasabb osztályban.
Megvan a britek elleni győzelem!
Az olimpiai bajnok amerikai válogatottnak kellett a győzelem, és ez nem is volt veszélyben, de összességében a magyar csapat szépen helytállt.
Az első harmadot két góllal nyerte meg a címvédő, a másodikban Erdély megszerezte az első magyar gólt, két harmad után 5–1-re vezetett az USA. A záró harmadot ikszre hozta Magyarország, Erdély másodszor is betalált, majd Tornyai is eredményes volt.
„Öt az öt ellen parádésak voltunk, volt még az üres kapus gól és a három emberhátrányos, amit kaptunk. A hátrányokban nem tudtuk azt hozni, amit kellett volna. Taktikailag fegyelmezettek voltunk, amit elterveztünk, megvalósítottuk, nagyon odaadók voltunk, sokat korcsolyáztunk. Ami nem tetszett a svájciak elleni mérkőzésen, azokat megmutattuk, szóvá tettük, és ezekből tudtunk tanulni”
– összegzett a meccs után Majoross Gergely szövetségi kapitány.
Egyesült Államok–Magyarország 7–3
(Fotó: jegkorongszovetseg.hu)