← Vissza

news.bsdnet.hu

Átadták a Magyaréknak a propagandagépezet fontos elemét, a Magyarország Kormánya Facebook-oldalt

24.hu 2026-05-09 17:26
Újraindult az országgyűlési választás óta tetszhalotti állapotba merevedett Magyarország Kormánya Facebook-oldal. A kormány hivatalos közösségi oldalán az elmúlt hetekben nem jelent meg új poszt. Azutolsó bejegyzéstáprilis 12-én 6 óra 00-kor tették ki: aBalásy-birodalom szokásos kék hátterével hirdették, hogy megkezdődött a szavazás. Korábban viszont folyamatosan jelentek megOrbán Viktorés a kormánytagok neve alatt azok a posztok, amelyek itt is terítették a központi propagandát.Szijjártó Péterpéldául még április 11-én isazzal győzködteaz oldal olvasóit, hogy „nem azért harcol az orosz energiáért, mert orosz, hanem azért, mert olcsó”. A jelek szerint az új miniszterelnök hivatalos megválasztása alkalmából a Facebook-oldal adminjogai átszálltakMagyar Péterékre. A szombati események egymondatos összefoglalója lett az első új poszt: A haza nem kiváltság. A haza közös otthon. Megalakult az új országgyűlés, hivatalosan is Magyar Péter Magyarország miniszterelnöke! A szöveg szerint a következő napokban sor kerül a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásaira, és várhatóan a jövő hét közepén megalakul Magyarország új kormánya. Az Orbán-kormány utolsó hivatali napján aRogán Antaláltal felügyelt állami propaganda centrum, a Kormányzati Tájékoztatási Központ körlevélben értesítette az állampolgárokat, hogy egy gombnyomással leiratkozhatnak a Magyarország Kormánya oldal hírleveleiről. Amennyiben leiratkozik, kérjük, kattintson a Leiratkozom gombra, ezt követően a felugró ablakban adja meg a jelen hírlevél alján található, korábban regisztrált e-mail-címét és erősítse meg törlési szándékát a leiratkozom a hírlevélről gombra kattintással – írták, ami azért érdekes, mert egészen mostanáig többek között azok is megkapták a kormányzati propagandát, akik még a koronavírus-járvány idején feliratkoztak a vakcinainfo.gov.hu-n, hogy értesítést kapjanak arról, felvehetik-e a Covid-oltást. A444.huazt írta, sokan hiába próbáltak, de nem tudnak leiratkozni a kormányzati hírlevélről, amivel kapcsolatban már az oldal indulásakor, 2020 decemberében felmerültek adatvédelmi aggályok.
Eredeti cikk megtekintése →