← Vissza

news.bsdnet.hu

Micsoda gólt szerzett Orbán! Gulácsival ünnepelhetnek Lipcsében (VIDEÓ)

Mandiner 2026-05-09 17:23
Bronzérmes a Lipcse. Orbánék az utolsó hazai bajnokijukat megnyerték. AzRB Leipzighazai pályán a 2–1-re legyőzte aSt. Paulita német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33., utolsó előtti fordulójának szombati játéknapján, amivel eldőlt, hogy a hazai csapat a harmadik helyen zár. A második gólt az 54. percbenWilli Orbánszerezte, egy sarokrúgás után bólintott pazarul a hosszú sarokba(VIDEÓ ITT!). Gulácsi Péterezen a mérkőzésen sem játszott, kispados volt. Legutóbb február végén lépett pályára. A Lipcse számára a bronzérem megszerzése egyben azt is jelenti, hogy a Bajnokok Ligája főtábláján lesz érdekelt. Ez azért is nagy szó, mert az előző idényben csupán a hetedik helyen zárt, amivel mindhárom európai kupasorozatról lemaradt. AzRB Leipziga Freiburg ellen idegenben fejezi be a 2025–2026-os kiírást. Az már korábban eldőlt, hogy a bajnok aBayern Münchenlesz, az ezüstérmes pedig aBorussia Dortmund.A negyedik, utolsó BL-t érő helyre még három csapat pályázik: A hetedik Freiburg jócskán le van maradva, csupán 44 ponttal áll. Ezt is ajánljuk a témában Kérdés, hogy már idén, vagy csak jövőre. Nyitókép: Odd Andersen/AFP Alig van ember, aki elégedett lenne a német kormány munkájával, és ez Alice Weideléknek kedvez. Nem várhatott tovább. Ezúttal is Dmitrij Medvegyev látja sajátosan a helyzetet. A német kabinet belső konfliktusai, a gazdasági nehézségek és az AfD erősödése miatt egyre nagyobb nyomás nehezedik a berlini vezetésre. Azt mindenki megértette. De hozzátette, magyarul is szólhatott volna a társaihoz. António Costa is gratulált, illetve egy szimbolikus dátumra is felhívta a figyelmet. A Mi Hazánk frakciója kivonult. Az ukrán elnök reméli, a jövőben szorosabban működhet majd együtt Magyarországgal.
Eredeti cikk megtekintése →