Rétvári Bence szerint csak a Fidesz–KDNP iránti gyűlölet dőlt Magyar Péterből
Magyar Hang
2026-05-09 17:29
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerintMagyar Péter szombati miniszterelnöki beszédenem a nemzet egyesítéséről szólt, hanem egy „bosszúbeszéd lett”.
Rétvári Bence a Facebookon közzétett bejegyzésében rámutatott: a Tisza Párt felhatalmazása egyértelmű, a megválasztott képviselőknek és a miniszterelnöknek gratulálnak, de nem hagyható figyelmen kívül, hogy az előző négy parlament és kormány is hasonló felhatalmazással rendelkezett. A kereszténydemokrata politikus hozzátette, az új parlament megalakulása, az új miniszterelnök eskütétele lehetőség egy emelkedett beszéd megtartására, de Magyar Péter elszalasztotta ezt a lehetőséget. „Élete első miniszterelnöki beszéde nem a nemzeti összefogásról szólt, nem a nemzet közös jövőképéről, hanem leragadt a kampányból megmaradt sárdobáló stílusnál. Személyeskedett, ultimátumokat adott, többször kicsinyesen támadta ellenfeleit. Jól láthatóan elvesztette önuralmát, és csak a Fidesz–KDNP iránti gyűlölet dőlt belőle” – fogalmazott a KDNP frakcióvezetője.
Lukács Csaba, Hutter Marianna2026. május 09.Miniszterelnökké választották Magyar Pétert, aki lemondásra szólította fel Sulyok TamástMegalakult az új Országgyűlés. Megválasztották Forsthoffer Ágnest házelnöknek. Magyar Péter bocsánatot kért az elmúlt évtizedek áldozataitól. Cikkünk folyamatosan frissül!
Megalakult az új Országgyűlés. Megválasztották Forsthoffer Ágnest házelnöknek. Magyar Péter bocsánatot kért az elmúlt évtizedek áldozataitól. Cikkünk folyamatosan frissül!
Kitért arra, hogy az újonnan beiktatott miniszterelnök az újkori magyar demokráciában példátlan módon támadta az összes közjogi méltóságot szakmai hozzáértésükben és emberi méltóságukban is. Ellensúlyokról beszélt, de közben a közjogi ellensúlyt adó személyek azonnali lemondását követelte. Úgy beszélt, mintha nem lett volna 14 évig a most leköszönő rendszer része, olyan állításokkal támadta a leköszönő kormány teljesítményét, amiket már számtalanszor megcáfoltak. Rétvári Bence kiemelte: a Fidesz-KDNP a parlament alakuló ülését megelőző tárgyalásokon mindenben kompromisszumkészen segítette elő a kormány mielőbbi megalakulását. A házelnöki beszéd szerinte a nap ünnepélyességéhez illő volt, de a miniszterelnöki beszédből hiányzott az elegancia, a jövőkép és a mértékletesség. „Az első miniszterelnöki beszéd erőszakossága csalódás azoknak, akik megbékélést szeretnének Magyarországon” – összegzett a KDNP frakcióvezetője.