← Vissza

news.bsdnet.hu

A Nemzetközi Büntetőbíróság üzent a Tisza-kormánynak

ATV 2026-05-26 04:35
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) üdvözli, hogy Magyarország nem lép ki a bíróságból. A Részes Államok Közgyűlésének (ASP) elnöksége üdvözölte hétfőn a magyar kormány döntését, hogyvisszavonja Magyarország kilépését a Nemzetközi Büntetőbíróságból(ICC), és visszavonja a büntetőbíróság statútumának, valamint a bíróság kiváltságairól és mentességéről szóló megállapodás felmondását. Abüntetőbíróságközleményében üdvözölte az új magyar kormány bejelentését, miszerint megszakítja a bíróság működését biztosító Római Statútumból való kilépés folyamatát, és továbbra is a statútum részese marad. A közgyűlés elnöksége továbbá gratulált Magyarország kormányának a döntéshez, melyet elengedhetetlennek nevezett a legsúlyosabb bűncselekmények elszámoltathatóságának biztosításához, a nemzetközi jogrend megerősítéséhez és a multilaterális intézmények támogatásához. Az előző kormány 2025. április elején arról döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból. A bíróságot 2002-ben hozták létre azzal a céllal, hogy eljárjon háborús és emberiesség elleni bűncselekmények, népirtás és agressziós bűncselekmények ügyében abban az esetben, ha a tagállamok nem hajlandók vagy nem képesek erre.
Eredeti cikk megtekintése →