← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiderült, mi okozta Lando Norris kiesését Kanadában

F1világ 2026-05-26 05:55
AMcLarentájékoztatása szerint Lando Norris váltóhiba miatt esett ki a Kanadai Nagydíjról, miután korábban egy előre nem tervezett bokszkiállást is végre kellett hajtania. A címvédő autóhiba miatt38 kör után adta fel a montreali versenyt. Norris ekkor éppen próbált visszazárkózni a mezőnyben, és a pontszerző helyek határán haladt, miután a McLaren a rajtnál elhibázott döntést hozott az intermediate-abroncsok választásával.HIRDETÉSHIRDETÉS Andrea Stella csapatfőnök határozottan megvédte ezt a döntést, amikor rákérdeztek, egyúttal további részleteket is elárult arról, mi történt Norrisszal. A brit versenyzőnek a 15. körben kellett váratlanul kiállnia, majd nem sokkal a versenytáv fele után a hajtűkanyarnál félre kellett húzódnia.HIRDETÉS „Landónál két problémánk volt” — mondta Stella. „Az egyik az volt, hogy az autó elkezdett túlmelegedni, ezért viszonylag korán meg kellett állnunk, hogy kitisztítsuk a hűtőket, és nem vagyok biztos benne, mennyire volt ez egyértelmű a televízióban.”Hadjar elnézést kért Leclerc-től a „butaság” miatt Kanadában „De a kiállás valójában megbízhatósági problémák miatt történt, majd jelentkezett egy váltóhiba, amely független volt ettől a túlmelegedéstől. Ez a váltóhiba minden esetben bekövetkezett volna, szóval ez nem Lando napja volt; nem fejezte volna be a versenyt. Tehát ha van olyan nap, amikor az összes probléma egyetlen [versenyen] jön elő, akkor ez volt az a nap.”
Eredeti cikk megtekintése →