← Vissza

news.bsdnet.hu

ByeAlex odaszúrt Curtisnek a támogatott filmje miatt, durva kommentháború lett belőle

Mediapiac 2026-05-26 07:10
Látványos kommentháború alakult ki ByeAlex és Curtis között, miután ByeAlex nyilvánosan odaszúrt a rapper készülő filmje miatt. Az énekes egy, az NKA-támogatásokról szóló cikk alatt kommentelte: szerinte a Curtis-filmre szánt 120 millió forintot sokkal hasznosabb dolgokra is el lehetett volna költeni. A beszólás nem maradt válasz nélkül. Curtis először bohócfejes emojikkal reagált, majd később több bohócos mémmel és kommenttel is odaszúrt ByeAlexnek a közösségi médiában. Erre az X-Faktor egykori mentora még keményebben válaszolt: „ha van faszod, Ati, akkor visszaadod a magyar adófizetőknek azt, ami az övék, és csinálsz egy filmet az életedről úgy, hogy arra saját anyagi javakat használsz föl” ByeAlex azt is megjegyezte, hogy hozzá korábban a Nemzeti Nyomozó Iroda is felment egy ügy miatt, ezzel is érzékeltetve, hogy szerinte kettős mérce működik. A vita hátterében az áll, hogy újabb részletek derültek ki az NKA támogatásairól. Az Index közérdekű adatigényléssel kérte ki, kik fizettek vissza pénzt a Kiemelt Kulturális Programok Ideiglenes Kollégiumának támogatásaiból. Alap szerint eddig 49 szervezet vagy magánszemély összesen 1,688 milliárd forintot fizetett vissza, ami a teljes, mintegy 17 milliárd forintos támogatási keret nagyjából tíz százaléka. A listán több ismert név is szerepel, köztük Kis Grófo is, aki 5 millió forintot utalt vissza. A kommentháború középpontjába került produkció aCurtis – A legismertebb senkicímű dokumentumfilm, amely 120 millió forintos támogatást kapott a Nemzeti Filmintézet Televíziós Döntőbizottságától. A film Curtis életét dolgozza fel, a rappert pedig Nagy Márk alakítja majd. A rendező Jimy J. Hollywood lesz, írja a24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →