← Vissza

news.bsdnet.hu

Holtan találták meg az eltűnt horvát hegymászót a boszniai Visocica-hegységben

Index 2026-05-26 08:15
A bajba jutott férfi után azonnal megindult az összefogás, miután megszakadt vele a kapcsolat. A nagyszabású mentésben a helyi hegyi mentőszolgálat 16 tagja, a Szarajevói Kantoni Hegyimentő Szolgálat 35 munkatársa, a konjici rendőrőrs járőrei, valamint több civil hegymászó is részt vett − számolt be a Klix.ba hírportál alapján az MTI. A konjici rendőrség helyszíni vizsgálatát követően a mentőcsapatok megkezdték a holttest kiemelését a rendkívül zord hegyvidéki terepről. A veszélyes és nehéz fizikai munkát igénylő akció mintegy két órán át tartott. A hegymászó földi maradványait végül éjfél után tudták átadni a konjici rendőrségnek. A hegyi mentőszolgálat hivatalos közlése szerint a tragikus sorsú férfi május 24-én indult útnak. A tervek szerint a Vito-csúcsról tartott a Paric-csúcs felé. Az előre eltervezett útvonala alapján a Zoran Simic bivakszállást (hegyi menedéket) érintve akart továbbhaladni azon a kijelölt turistaösvényen, amely közvetlenül az autójához vezetett volna. Azt, hogy pontosan mi okozta a tapasztalt mászó halálát − egy szerencsétlen esés, a hirtelen megváltozó időjárás vagy egészségügyi probléma −, a rendőrségi vizsgálat fogja tisztázni. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →