← Vissza

news.bsdnet.hu

Erősen kezdi a napot a magyar tőzsde

Portfolio 2026-05-26 08:15
A reggeli kereskedés első szakaszában emelkedik a magyar tőzsde, a BUX 0,7 százalékos pluszban áll, így jelenleg 130 675 ponton áll az index értéke. A BUX-index jelenleg az 50 és a 200 napos mozgóátlaga fölött áll, tehát közép- és hosszútávon emelkedő trendről beszélhetünk, azonban a 20 napos mozgóátlaga alá került az index, ami a rövidtávú eső trendre utal. A hazai blue chipek árfolyama ma többségében emelkedik, az OTP árfolyama 1,7 százalékkal került feljebb, a Richter árfolyama 0,4 százalékot emelkedett, a Magyar Telekom árfolyama stagnál, míg a Mol árfolyama 0,4 százalékkal került lejjebb az előző napi záróárfolyamához viszonyítva. A mai nyitásban vegyes a hangulat a midcapek piacán, a közepes kapitalizációjú részvények közül a legjobban a Graphisoft Park és az Opus teljesít, míg a leggyengébben a 4iG és a Masterplast indítja a napot. A magyar tőzsdén a következő részvények teljesítenek a legjobban és leggyengébben ma reggel. A magyar tőzsdén az öt legforgalmasabb papír között szerepel ma az OTP és a Mol, de a Magyar Telekom is felfért a listára ma reggel. Címlapkép forrása: © 2024 Yiu Yu Hoi A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak.Részletes jogi információ
Eredeti cikk megtekintése →