← Vissza

news.bsdnet.hu

Itt a menetrend: eddig lehet bejelentkezni a Richter osztalékáért, a vártnál is nagyobb lehet a kifizetés

VG 2026-05-26 09:14
Közzétetteosztalékfizetése rendjéta Richter. A menetrend a következő a gyógyszergyártó tájékoztatása szerint, az osztalékfizetés kezdő napja: június 11, utoljára pedig június 2-án forog osztalékszelvénnyel arészvény. A Richter a törzsrészvényekre összesen 120 milliárdforintosztalékot fizet. A társaság saját részvényeire esőosztalékmértékével korrigálja a kifizetést, azaz a saját részvények osztalékát az osztalékra jogosult részvényesek között, részvényeik arányában szétosztja. A korrigált részvényenkénti összeget a társaság 2026. május 29-én határozza meg és teszi közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján.Kiemelt dátumok: A társaság sok szempontbólrekordévet zárt tavaly. A 232 milliárd forintos adózott eredmény pedig csak a forinterősödés révén elkönyvelt, az árfolyamveszteség miatt nem futott a többi fő pénzügyi mutatóhoz hasonlóan rekordra 2025-ben. A Richter korábban bejelentette, hogy három nagytulajdonos esetébenaz osztalék kifizetését elhalasztják. Hasonló döntést hozott a Mol is, melyben az MCC tulajdonos. Az alapítványok sorsa jelenlegpolitikai kérdés.
Eredeti cikk megtekintése →