Lovas Rozi: Szoftos kis idegösszeomlásom volt, aminek a végén elvittek a mentők
24.hu
2026-05-26 10:04
Rónai Egon Húzós című podcastjének volt vendége Lovas Rozi, aki kiosztott támogatásokról, a kontentgyártás szerepéről, a művészek közéleti szerepvállalásáról, valamint saját mentális egészségéről is szót ejtett a beszélgetés során. A színésznő elmesélte, hogy volt rá példa, hogy annyira megviselték a forgatásokkal és előadásokkal telezsúfolt napok, hogy egy alkalommal kórházba is került a túlhajszoltság miatt.
Szoftos kis idegösszeomlás
Voltak olyan napjai, amikor a fél napokat felemésztő forgatások után még a színházban is jelenése volt este, így pihenésre nem sok ideje maradt. Ebben az időszakban mutatták be a színésznő Lányok-fiúk című egyszemélyes monodrámáját, kezdték el forgatni az Itt érzem magam otthont, ami így egy időszakra esett a Futni mentem című film forgatásával is.
A túlhajszoltságnak meg is lett az eredménye: ahogyan Lovas Rozi fogalmaz, egy előadás előtt fél órával „ledobta az agya az ékszíjat.”
Szerintem ilyen szoftos kis idegösszeomlásom volt, aminek a végén elvittek a mentők egy kis kivizsgálásra
– mondta a színésznő, hozzátéve, ezek után még a krízist kiváltó tempóban folytatta a munkát több, mint egy évig.
Egy idő után kénytelen volt lassítani, mikor a legindokolatlanabb dolgok is képesek voltak pánikrohamokat kiváltani belőle – ezt pedig nem csinálhatta tovább ilyen formában, ha otthon anyaként, és a szakmájában színészként is szeretett volna helyt állni.
A teljes beszélgetés alább tekinthető meg:
Kapcsolódó
Lovas Rozi: A rendszert mi, együtt építettük fel – a kormánypárt, az ellenzék, a kussolók és az aktivisták
Mekkora szerepe van az Itt érzem magam otthon sikerében a politikai áthallásoknak, és ki helyett nem hajlandó félni? Interjú az ország egyik legnépszerűbb színésznőjével.
The post Lovas Rozi: Szoftos kis idegösszeomlásom volt, aminek a végén elvittek a mentők first appeared on 24.hu.