← Vissza

news.bsdnet.hu

A „székely Bilbao” elnökét sokkolja az NB II-es játékosok fizetési igénye

NB1.hu 2026-05-26 10:06
Kleinheisler László még nem döntött arról, hogy marad vagy távozik. A Csíkszereda elnökét szinte mindig sokkot kap, amikor szembesül azzal, hogy az NB II-es játékosok – vagy ügynökeik – milyen fizetést kérnek. Története első élvonalbeli idényén van túl a román bajnokságban a Csíkszereda, akik megtartották élvonalbeli tagságukat, miután a 11. helyen végeztek a 16 csapatos bajnokságban. A klub elnöke, Szondy Zoltán a Nemzeti Sportnakösszegezteaz elmúlt szezont. A klub elnöke szerint jobban sikerült az idény, mint ahogyan azt előre tervezték. „Egyébként sem gyakori, hogy magyar identitású csapat van a román Superligában, és mivel Csíkszereda Románia legkisebb lélekszámú megyeszékhelye, több szempontból is különös volt a jelenlétünk. Nehéz volt a sorsolásunk, az első hét fordulóban több bajnokaspiránssal is találkoztunk, de aztán felvettük a ritmust – a Magyarországról érkező játékosoknak ez lassabban ment –, és bár azt nem mondanám, hogy izgalom nélkül maradtunk benn, de a vártnál könnyebben sikerült elérni ezt a célt.” Szondy elmondása szerint a közeg ellenségesen viszonyult hozzájuk. „Állandó nyomás alatt kellett játszanunk. Nyilatkoztam erről a Székelyhonnak, óriási botrány lett belőle a román sajtóban – de senki sem szereti, amikor tükröt tartanak eléje. Gyorsan leszögezem: ez nem az ellenfeleinkre értendő, velük meglepően rendben volt a kapcsolatunk. A Dinamóval persze volt némi súrlódás, de a Dinamo és az erdélyi magyarság közötti ellentét nem az FK Csíkszeredával kezdődött, és nem is velünk ér véget. Viszont a közeg egyértelműen ellenségesen viszonyult hozzánk. A sajtó folyamatosan támadott minket, a rendvédelmi szervek is.” „Benn maradtunk, megvertük a regnáló bajnokot, és nálunk mutatkozott be a legtöbb saját nevelésű akadémista az idényben. Tizenegy akadémistánk lépett pályára a felnőttcsapatunkban, ez azt mutatja, jó úton vagyunk ahhoz, hogy mi legyünk a „székely Bilbao”, bár nem tartunk még ott, nekünk is vannak légiósaink, csak egyszer álltunk fel színmagyar kezdővel. Az alapok megvannak. Mert ha ki tudsz venni az akadémiádról tizenegy saját fiatalt, és be tudod őket vetni a román első osztályban, az azt jelenti, hogy van mire alapozni. Az MLSZ „magyarszabálya” ránk nem érvényes, de az abban foglaltakat betartottuk, sőt, túlteljesítettük. Mindig úgy gondoltam, az a klub magyar identitású, amelynél magyar a tulajdonosi kör, magyarok a szurkolók, magyar a felnőttcsapat és magyar az utánpótlás. Nem mindenhol gondolják így, mi ezt az utat választottuk, de nem árt, ha a nyilatkozatok és a tények összhangban állnak egymással.” Az interjú során az elnök elmondta, hogy a csapat vezetőedzője, Ilyés Róbert elsősorban lejáró szerződése miatt távozik. „Olyan edzőt akartunk, aki nem ijed meg attól, hogy egy kisváros kis csapatát kell edzenie, és nem fél attól, hogy fiatalokat építsenek be az együttesbe. Így esett a választásunk a korábban a Kecskeméttel nagy sikereket elérő szakemberre, akinek ráadásul a segédje, Kerekes Barna székelyudvarhelyi, tehát ismeri a román labdarúgás közegét.” Eppel Márton marad, viszont Kleinheisler jövője kérdéses. „Kleinheisler László még nem döntött. Egyik legjobbunkért, a brazil Andersonért több ajánlat is van, őt nem hiszem, hogy meg tudjuk tartani. Lesz néhány változás, próbálunk erősíteni, de őszinte megdöbbenésemre a Magyarországról érkező játékosok igényei meredeken nőnek, szinte sokkot kapok, amikor szembesülök vele, hogy NB II-es játékosok – vagy az ügynökeik – milyen fizetéseket kérnek.”
Eredeti cikk megtekintése →