Már nem kell lélegeztetni a tiszaújvárosi égési sérültet
HVG
2026-05-26 10:18
A debreceni klinikán kezelt négy sérült állapota stabil.
Közleményt adott ki Debreceni Egyetem sajtóközpontja a Klinikai Központ égési centrumában kezelt négy sérültről, akiket pénteken, a tiszaújvárosi Mol-üzemben történt robbanást követően szállítottak kórházba.
Debrecenben látták el többek között azt a sérültet, akit intubálni kellett, további egy súlyos sérültet és két olyan Mol-alkalmazottat, akik az első hírek szerint könnyebb sérüléseket szereztek. Utólag kiderült,mind a négyensúlyos égési sérültek voltak.
A tüzet időközben sikerült eloltani, a sebesültek számáról eltérő információkat közöltek a kormány tagjai.
Az egyetem közleménye szerint keddre már mind a négyük állapotát stabilizálták, a korábban lélegeztetésre szoruló beteg állapota javult, már nem kell lélegeztetni. Hozzátették: a kiterjedt, súlyos, másodfokú égési sérüléseket szenvedett sérültek ellátása folyamatos.
A tiszaújvárosi üzemben péntek délelőtt történt robbanás, egy ember a helyszínen meghalt, többen megsérültek, őket Debrecen mellett a miskolci kórház látta el. Az ügyben a rendőrségbüntetőeljárástindított, a Mol pedigvizsgálóbizottságotállít fel.
https://hvg.hu/gazdasag/20260522_tiszaujvaros-olefin-mi-az-mibol-keszul-hogyan-keszul-mennyire-veszelyes
Nyitóképünkön a pénteki robbanás. Fotó: Tiszaújvárosi Krónikák
A parlament öt vizsgálóbizottság felállításáról is határoz.
A mátészalkai választókerület fideszes képviselője által alapított szervezetnek 40 millió jutott.
A színész kiszáll a Loupe Színházi Társulás készülő előadásának próbafolyamatából.