Nagy Ervin: Házkutatást tartottak a minisztérium épületében az NKA-pénzek ügyében
HVG
2026-05-27 10:58
A kulturális államtitkár szerint dokumentumokat is lefoglalt az adóhatóság.
A korábban Hankó Balázs által vezetett minisztérium épületében, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK) tartott házkutatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) ügyében – állítottaFacebook-oldalánNagy Ervin kulturális államtitkár.
„Pörögnek az események az NKA-ügyben: a NAV már a minisztériumban és az NKTK-ban tart kutatást és lefoglalásokat folytat. Működő hatóságok! Működő állam! Működő ország!” – fogalmazott a tiszás politikus.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) költségvetési csalás és hűtlen kezelés bűncselekmény gyanúja miatt folytat nyomozást. A razziával kapcsolatban kerestük az adóhatóságot is, ha válasz érkezik, beszámolunk róla.
A Nemzeti Kulturális Alap pénzeiből összesen 17 milliárd forint támogatást osztottak szét vitatott módon a választás előtti hónapokban – gyakran éppen a Fidesz kampányát segítve. A támogatottak nagyrészt megegyeztek azokkal, akik a Fidesz kampányának influenszerei, fellépői voltak. Kapott pénzt Tóth Gabi és cége, Pataky Attila és együttese, Fásy Ádám családi cége és Mága Zoltán köre is.
A pénzból eddig mindössze 1,68 milliárd térült meg, néhány kedvezményezett ugyanis visszafizette a támogatást.
https://hvg.hu/itthon/20260523_49-en-visszafizettek-az-nka-s-tamogatast-koztuk-van-kis-grofo-is
A kegyelmi botrány miatt lemondott miniszternek az egyik szeme sírhat, a másik nevethet.