Szépen sütött a nap szerdán a budapesti részvények többségére
Privátbankár
2026-05-27 10:56
A Mol és a Magyar Telekom részvényesei számára viszont borúsan telt a délelőtt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,17 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
A BUX 11.30 órakor 131 650,48 ponton állt, ami az előző, keddi záró értékéhez képest 734,16 pontos, 0,56 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 737,33 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 5,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 16 forinttal, 0,42 százalékkal 3804 forintra csökkent.
Az OTP-részvények ára 200 forinttal, 0,49 százalékkal 40 700 forintra erősödött.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 0,39 százalékkal 2582 forintra esett.
A Richter-papírok árfolyama 280 forinttal, 2,3 százalékkal 12 470 forintra nőtt.
(MTI)