Di Montezemolo keményen nekiment a Ferrarinak az új elektromos autó bemutatója után
F1világ
2026-05-27 10:55
Az olasz márka első teljesen elektromos autójának bemutatója korántsem aratott osztatlan sikert. AFerrariezen a héten mutatta be a „Luce” nevű modellt — a szó olaszul fényt jelent —, a premiert azonban heves bírálatok követték.
A kritikák szerint az autó kevés valódi „Ferrarit” sugároz, sokkal inkább olyan elemek keverékének tűnik, amelyek a piacon már jelen lévő, meghatározó elektromos autókból ismerősek. A modell ára is támadások célpontjává vált: a Luce 550 000 eurós árcédulát kapott.HIRDETÉSHIRDETÉS
A közönség hűvös fogadtatása a vállalat részvényárfolyamán is meglátszott:a Ferrari papírjai mind az olasz, mind az amerikai tőzsdén jelentős esést produkáltak.HIRDETÉS
Luca di Montezemolo, aki 23 éven át vezette a Ferrarit a versenypályán és az utcai autók világában egyaránt, nem kertelt, éséles kritikát fogalmazott meg a vállalattal, illetve az autóval kapcsolatban.
„Ha elmondanám, mit gondolok róla, azzal ártanék a Ferrarinak” — mondta Di Montezemolo. „Nagyon is lehetséges, hogy itt egy mítosz megdőlésének vagyunk tanúi.”Ferrari: biztató eredmény Montrealban, fejlesztések nélkül is
„Remélem, legalább a Ferrari-emblémát leveszik róla. Egészen biztos vagyok benne, hogy ez egy olyan autó, amelyet még a kínaiak sem fognak lemásolni.”