← Vissza

news.bsdnet.hu

Megtalálhatta Marsi Anikó és Gönczi Gábor utódját a TV2, sportriporter lehet az egyik híradós

HVG 2026-05-27 11:06
Szedmák Zitát az Exatlon Hungary háttérműsorában, valamint a Spíler TV-n láthatták a nézők, Gajdos Tamás pedig legutóbb az ATV-n szerepelt, de azonnali hatállyal távoznia kellett, miután többször is előfordult, hogy nem jelent meg adáskezdetre. A megszűnt Tények című TV2-es hírműsor utódját Szedmák Zita és Gajdos Tamás vezetheti majd – írja aBlikk. A fideszes propagandaműsor két arca, Marsi Anikó és Gönczi Gábor a választások után egy héttel jelentették be, hogyhatározatlan időre lekerülnek a képernyőről, elmennek pihenni, de visszatérnek majd, nemrég azonban kiderült, hogymegszűnik a Tények, és egy új hírműsor váltja majd, amelyet már nem ők fognak vezetni. A Blikk úgy tudja, az új műsorvezetői páros már hetek óta próbál, hogy a várhatóan augusztusban induló új műsorban már összeszokottan üljenek a kamerák elé. Szedmákot az utóbbi időben az Exatlon Hungary háttérműsorában láthattak a nézők, de a Spíler TV-ről is ismert lehet, hiszen az angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League közvetítéseinek egyik arca, a csatorna által közvetített Liverpool-meccseken előtt és után is rendszeresen ő kérdezte a szakkommentátorokat. Gajdos 1998 és 2002 között már vezette a Tényeket, hírműsort pedig legutóbb 2023 őszén vezetett az ATV-n, de mivel többször is előfordult, hogy nem jelent meg adáskezdetre, vagy egy órával előtte helyettesítést kért, végül közös megegyezéssel,azonnali hatállyal távozott a csatornától. Gajdos sem megerősíteni, sem megcáfolni nem akarta a portál értesüléseit, a TV2 sajtóosztálya pedig csupán annyit válaszolt a megkeresésre, hogy „a csatornánál jelenleg zajlik az infotainment terület átalakítása, és a bejelentés óta érthető módon több név is felmerült a sajtóban, ugyanakkor konkrét személyi kérdésekről ebben a szakaszban még korai lenne bármit mondani. Amint időszerű lesz, a nézőket és a sajtó képviselőit is részletesen tájékoztatni fogjuk a műsorokról és műsorvezetőkről.” A TV2 alapjaiban gondolja újra a „hírszolgáltatását”, a Fidesz veresége után ugyaniskirúgták Szalai Vivien hírigazgatót, Vaszily Miklós, a TV2 Csoport elnök-vezérigazgatója pedig az Index távozó főszerkesztőjét,Fekete-Szalóky Zoltánt kérte fel tanácsadójának. A távozó főszerkesztő a a „hírterület átalakításában” is segíteni fog a csatornánál. Fekete-Szalókyazután köszönt le a szintén a fideszes médiabirodalomhoz tartozó Indextől, hogy az oldal helyreigazítást közölt a kampány idején általuk híresztelt kamu tiszás adótervek miatt. https://hvg.hu/elet/20260507_tv2-tenyek-hirmusor-propaganda-alhirek-cimek-memek A kegyelmi botrány miatt lemondott miniszternek az egyik szeme sírhat, a másik nevethet.
Eredeti cikk megtekintése →