← Vissza

news.bsdnet.hu

Hónapokra leállhat a Mol üzeme a halálos robbanás után

Piac és Profit 2026-05-27 11:29
Mi lesz a privát vagyonokkal? Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat. Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül! Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket! Részletek és Early Bird jelentkezés >> Az üzem biztonságos szénhidrogén mentesítése továbbra is folyamatban van – írták a közleményben. A helyreállítás előkészítése az üzem takarításával kezdődik, ezt követi a káreseményben érintett készülékek és csővezetékek, valamint az acél és vasbeton szerkezetek felállványozása és műszaki ellenőrzése. A megsérült elemeket elbontják, a helyreállításhoz szükséges eszközök beszerzését pedig haladéktalanul elindítják. A sérült berendezések műszaki ellenőrzését követően kapnak majd pontosabb képet arról, hogy mennyi ideig tart a helyreállítás. Előzetes szakértői becslések alapján több hónapos munka után indulhat újra az üzem. A balesetben megsérült dolgozók állapota folyamatosan javul, de továbbra is kórházi kezelésre szorulnak. A Mol mindenben támogatja az érintetteket és hozzátartozóikat – erősítették meg. Magyarország üzemanyag-ellátását nem érinti az üzemi baleset, a Mol teljeskörűen együttműködik a hatóságokkal – hangsúlyozták a közleményben A Mol Petrolkémia tiszaújvárosi telephelyén az Olefin 1 üzem újraindítása során május 22-én történt a robbanás történt. A balesetben egy ember meghalt és az esetnek több súlyos sérültje is van. (MTI)
Eredeti cikk megtekintése →