Egymilliárdos csalás! Ismert magyar élsportoló a fő gyanúsított
Kiskegyed
2026-05-27 11:11
Többszintű, hierarchikusan működtetett szervezetet találtak.
Szabados Balázs
felelős szerkesztő
Országos akcióban, 27 helyszínen egyszerre csaptak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói egy társaságra, amelynek tagjait egymilliárd forintnyi áfa befizetésének kijátszásával gyanúsítanak - közölte a szerdán NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a csoportot egy egykori élsportoló vezette. Minden tevékenységüket precízen dokumentálták, a törvényes könyveléssel párhuzamosan az elcsalt adó nyilvántartását is pontosan vezették.
A többszintű, hierarchikusan működtetett szervezet bármiről képes volt számlát kiállítani, a tartalmak között szerepelt egyebek között takarítás, konyhabútor-szerelés, uszodatechnika kivitelezése, szoftverfejlesztés, piackutatás, építőipari tevékenység, napelemszerelés és a versenytársak figyelése.
A fiktív számlák mögött nem volt valós teljesítés: sem munkaerő, sem eszközök. A csak papíron létező ügyletekkel a megrendelők akarták adófizetési kötelezettségüket csökkenteni, az így megspórolt pénz egy részét készpénzben visszajuttatták a szervezet irányítóihoz.
A bűnszervezet vezetőit több helyszínen, az utcán fogták el a nyomozók, majd informatikai szakemberekkel közösen kutatták fel a bizonyítékokat. A hatóságok több mint 1 milliárd forint értékben zároltak ingatlanokat, emellett nagy értékű autót, luxuskarórákat foglaltak le, valamint bankszámlákkal kapcsolatos intézkedéseket hoztak.
A nyomozók 19 embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hármat őrizetbe vettek, letartóztatásukat a bíróság elrendelte. Az érintettek ellen különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt indul eljárás.
Szigorítják a dohányzás szabályait: az e-cigi és a vape is célkeresztbe került, a bírság 2 millió forint is lehet
Ennél több képernyőidő tesz rosszat: riasztó trendre ad választ a Bethesda kórház
Ő volt a legendás Szerelmesfilmben Halász Judit partnere: 83 évesen is aktív életet él
Ez a tünet ordítja, hogy veszélyesen kevés folyadékot iszol
Magyar Péter rábólintott: jöhet a 40 év utáni nyugdíj a férfiaknak is
Távozik az ATV-től a Heti Napló egyik legnépszerűbb riportere: 16 év után hagyja ott a csatornát
Rubint Réka a kórházból jelentkezett: „Megkaptam az új kemó kezelést... Büszke vagyok a kicsi Rékára, aki bennem él!”
Kiderült! Ezt mondta Magyar Péter Gulyás Gergelynek, mikor odalépett hozzá a parlamenti csörte hevében
Indul az országos szúnyogirtás: mutatjuk, hol permeteznek a napokban
Dróntámadás Kijevben: Karácsony Gergelyt óvóhelyre menekítették
Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a hírlevelünkre itt .