← Vissza

news.bsdnet.hu

Óriásit csökkent annak a NER-es Magyar Építő profitja, amely a Puskás Arénát is építette

HVG 2026-05-27 13:14
Azért nagyon szomorkodniuk így sem kell. Az előző évi 5,77 milliárdról 1,95 milliárd forintra csökkent a Magyar Építő Zrt . 2025-ös profitja – derül ki a cég beszámolójából. A vállalatnak a bevétele is kevesebb volt, 30,7 milliárd helyett „csak” 21,4 milliárd, igaz, 2024-hez képest most volt némi exportbevétele is, 135 millió forint értékben. A cég szinte az egész nyereséget kifizeti osztalékként, így 1,9 milliárd forint jut a tulajdonosoknak. És hogy kik a tulajdonosok? Legnagyobb részben a Tiborcz istván üzlettársaként is ismert Paár Attila érdekeltségébe tartozó WHB Befektetési Kft ., de megjelenik a Szeivolt István tulajdonában lévő Épkar Zrt. is, ahogy a fővárosi önkormányzatnak is van a vállalatban 1,89 százaléknyi részesedése. A cég onnan is ismert lehet, hogy részt vett a Puskás Aréna építésében, ahogy többek közt a Nemzeti Atlétikai Központ, a Néprajzi Múzeum, és a Nyugati pályaudvar tetőszerkezetének felújítása is a nevükhöz köthető. A beszámolóból kiderül az is, hogy nőtt a cég követeléseinek értéke, mégpedig 7,5 milliárdról 10,6 milliárd forintra, például az azóta már megszűnt Építési és Közlekedési Minisztérium is tartozott nekik 1,4 milliárd forinttal. A Magyar Építő Zrt-ben amúgy 37 fizikai munkás dolgozott, akiknek a bérköltsége 255 millió forintot tett ki, míg a 105 szellemi dolgozónál ugyanez az összeg 1,4 milliárd forint, így összességében 1,66 milliárd forintot fizettek ki bérköltségre. Nyitóképünkön Paár Attila látható, a kép forrása: HVG/Túry Gergely Egyszerűsített foglalkoztatás esetén kell-e munkaszerződést kötni? Vagy elég a jelenléti ív vezetése? Mi a teendő ebben az esetben? Lucz Zoltánné adószakértő válaszolt. Milyen lehetőségei vannak a munkáltatónak a helyzet rendezésére? Hogyan bizonyítható az adóalany gondatlan magatartása? A kegyelmi botrány miatt lemondott miniszternek az egyik szeme sírhat, a másik nevethet.
Eredeti cikk megtekintése →