A NAV nyomozói jelentek meg a Nemzeti Kulturális Alap székházában
Magyar Nemzet
2026-05-27 13:09
A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség hosszan tartó, titkos felderítés után emelt vádat V. Attila korábbi győri rendőrkapitány, valamint tizenöt társa ellen. A vaskos, negyvenegy dossziét kitevő, tizenhatezer oldalas nyomozati anyag szerint a vádlottak több mint egy évtizeden át tartó korrupciót, üzletszerűen működtetett bűnszövetséget tartottak fenn. A vád alapját az képezi, hogy a győri székhelyű Patent vagyonvédelmi cégcsoport felső vezetői szervezett formában építettek ki illegális kapcsolatrendszert a rendőrség vezetőivel. Cserébe a cég sikeres működésének támogatásáért, a vállalkozók luxusellátást, VIP-utazásokat és havi rendszeres juttatásokat biztosítottak a főtiszteknek. Az egyenruhás vezetők hivatali hatalmukkal visszaélve beavatkoztak büntetőeljárásokba, és titkos rendőrségi iratokat szivárogtattak ki a cégcsoport számára – írta az Origo .
A törvényszék katonai tanácsa előtt zajló előkészítő ülésen az ügyészség rendkívül szigorú büntetések kiszabását indítványozta. A tizenegy rendbeli hivatali vesztegetéssel vádolt V. Attila volt rendőrkapitányra tizenkét év letöltendő börtönbüntetést kért a vádhatóság, amennyiben az előkészítő szakaszban teljeskörűen beismeri bűnösségét. A volt főtiszt azonban csak a kisebb súlyú cselekményeket ismerte el , a legsúlyosabb vádakat elutasította. Hasonlóan tett a másodrendű vádlott, B. Zsolt egykori megyei főkapitány-helyettes is, akire tíz év szabadságvesztést kért az ügyész. A volt ezredes katonás fegyelemmel, de határozottan tagadta a vádakat, alaptalannak nevezve az eljárást, amely szerinte csupán egy jól felépített koncepciós per a biztonsági vállalat ellen.
A vádirat ismertetése során olyan gazdasági összefonódásokra is fény derült, amelyek messze túlmutatnak a rendőrség és a vagyonvédelmi cég kapcsolatán.
A vádlottak neves védőikkel együtt „fegyveregyenlőtlenségre” hivatkoznak, kiemelve, hogy az ügyészség a nyomozás során minden mentő tanú kihallgatására irányuló indítványukat elutasította. A Patent-csoport elnök-vezérigazgatója, K. Róbert szerint cégét harminchat év sikeres működés után törvénytelen eszközökkel próbálják tönkretenni, ami már eddig is hatalmas piacvesztéssel és egymilliárdos bevételkieséssel járt számukra. Mivel az első napon meghallgatott vádlottak mindegyike ártatlannak vallotta magát, az eljárás részletes bizonyítással, a tanúk meghallgatásával folytatódik a bíróságon.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Molcsányi Máté)