← Vissza

news.bsdnet.hu

Tarr Zoltán keményen nekiment a Fidesznek – „A cinkosságot és a bűnpártolást választják”

ATV 2026-05-27 13:14
Az Országgyűlés keddi plenáris ülésén a Fidesz képviselői ismét megmutatták a "valódi arcukat", hiszen gondolkodás nélkül leszavazták a Gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró és a Kegyelmi botrány felelőseit feltáró vizsgálóbizottságok felállítását - közölte Tarr Zoltán, társadalmi kapcsolatokért és a kultúráért felelős miniszter szerdán a Facebook-oldalán. Tarr Zoltán azt írta : aki ártatlan és tisztességes, az nem menekül a vizsgálatok elől; a keddi „gyáva szavazatuk” egy ordító beismerés: nyakig benne vannak, hogy továbbra is védik a védhetetlent, és rettegnek a tetteik következményeitől. „Még a bukásuk után, az ellenzéki padsorokba szorulva is a cinkosságot és a bűnpártolást választják a megbánás és az őszinteség helyett” – fogalmazott a miniszter. Hozzátette, a fideszes képviselők bármilyen kétségbeesetten is próbálják gombnyomásokkal eltemetni a múltat, az igazságot már nem fojthatják el, a Tisza a magyar emberek felhatalmazásával és a törvény teljes szigorával mindent és mindenkit ki fog vizsgálni. „Tartozunk az áldozatoknak és a hazánknak annyival, hogy lerántjuk a leplet erről a sötét rendszerről, és az elkövetők nem menekülhetnek az igazságszolgáltatás elől. A következménynélküliség korszaka tegnap is hiába próbált életben maradni – mi elhozzuk a tiszta és igazságos Magyarországot!” – hangsúlyozta Tarr Zoltán. Magyar Péter kormánya múlt kedden nyilvánosságra hozta a kegyelmi botrány aktáit , amelyek az Igazságügyi Minisztérium rendelkezésére állnak. A miniszterelnök szerint „a magyar társadalomnak joga van megismerni, hogyan születhetett meg az a kegyelmi döntés, amely egy pedofil bűncselekmény eltussolásában közreműködő személy számára biztosított kegyelmet”.
Eredeti cikk megtekintése →