Újbuda polgármestere állandó rendőrőrs felállítását kezdeményezi a Kelenföldi pályaudvaron a belügyminiszternél
24.hu
2026-05-27 14:25
Újbuda önkormányzata a lakosokat foglalkoztató közterületi problémákra és aggodalmakra reagálva azonnali, határozott közbiztonsági intézkedésekről döntött – írja lapunkhoz is eljuttatott közleményében a XI. kerületi önkormányzat.
László Imre polgármester rendkívüli egyeztetést folytatott a BRFK XI. Kerületi Rendőrkapitányságával, a közterület-felügyelettel és a polgárőrséggel. Újbuda saját, dedikált közterületi akciócsoportot hoz létre a problémás zónák felszámolására, a polgármester pedig a belügyminiszternél kezdeményezi egy állandó rendőrőrs felállítását a Kelenföldi pályaudvaron.
A közlemény szerint az egyeztetés résztvevői egyetértettek abban, hogy a megelőzés és a gyors reagálás érdekében növelni kell a közterületi jelenlétet, ezért a következő időszakban:
növekszik a járőrözések száma, különös tekintettel a lakossági panaszokkal érintett területeken.
Megerősített gyalogos járőrszolgálat indul a leginkább érintett köztereken.
Az Újbudai Közterület-felügyelet – szorosan együttműködve a rendőrséggel egy új akciócsoportot hoz létre, amely célzott és hatékonyabb fellépést tesz lehetővé a problémás gócpontokban.
Fokozott ellenőrzések indulnak a forgalmas közlekedési csomópontok környezetében.
László Imre továbbá arra kérte Karácsony Gergely főpolgármestert, hogy a fővárosi kezelésű területeket a jövőben a kerület kezelhesse, átadva az erre biztosított forrásokat is.
Kapcsolódó
Vízbe dobott székek, felrúgott növények és asztalok: letarolták a Bikás park teraszait
Az elkövetőt elfogták, állítólag pszichiátrián kezelik.
The post Újbuda polgármestere állandó rendőrőrs felállítását kezdeményezi a Kelenföldi pályaudvaron a belügyminiszternél first appeared on 24.hu.