← Vissza

news.bsdnet.hu

Van egy NER-es cég, amelyből öt év alatt 100 milliárd forint osztalékot vehettek ki – kitalálod, mely milliárdosok állnak mögötte?

Forbes 2026-05-27 14:21
Garancsi István és Scheer Sándor érdekeltsége évek óta 300 milliárd forint feletti árbevételt termel. Kérdés, mi lesz velük a Fidesz bukása után. Mi történt? A G7 azt írja, hogy a NER-közeli építőipari óriásból, a Forbes szerinti 11. leggazdagabb magyar érdekeltségébe tartozó Market Építő Zrt.-ből öt év alatt több mint 100 milliárd forint osztalékot vehetnek ki a tulajdonosok. Miért fontos ez? Mint ismeretes, a Market Zrt. erősen kötődött a Fidesz-kormányhoz, Garancsi István személyesen is jó kapcsolatot ápol a bukott miniszterelnökkel, Orbán Viktorral. A Market másik jól ismert tulajdonosa a szintén Forbes-listás milliárdos, Scheer Sándor. Mit jelent ez a gyakorlatban? A G7 emlékeztet, hogy a Market közel 41 milliárdos adózott eredményt hozott össze tavaly. Hozzáteszik, hogy az építőiparban ennél több nyereséget egyetlen év alatt eddig csak a Mészáros-féle vasútépítő, a V-Híd tudott produkálni. Kontextus. Ahogyan arról a Forbes.hu-n már írtunk korábban, a Market Zrt. évek óta 300 milliárd forint feletti éves árbevétellel zár, és ez alól 2025 sem volt kivétel. Hogyan tovább? A G7 megemlíti, hogy a profit nagyobb részét a cégben hagyják, de idén is kivesznek 15 milliárd forintot a Market-tulajdonosok osztalékként.
Eredeti cikk megtekintése →