← Vissza

news.bsdnet.hu

"Nem szorulok kioktatásra" – üzente a házelnöknek a fideszes képviselő, aki megtartaná a végkielégítését

Blikk 2026-05-27 15:41
Forsthoffer Ágnes házelnök levélben fordult azokhoz az országgyűlési képviselőkhöz, akik elvesztették mandátumukat, vagy az új parlament megalakulásával távoznak az Országgyűlésből. Arra kérte őket, hogy a törvény alapján járó háromhavi végkielégítésüket ajánlják fel jótékony célra. A megkeresésre Cseresnyés Péter, Nagykanizsa leköszönő fideszes képviselője nyílt levéllel reagált a közösségi oldalán. A politikus kategorikusan visszautasította a tiszás házelnök kérését, képmutatással vádolta az új kormányt, és egyértelművé tette, hogy nem kér a politikai leckékből. Szász Eszter Newsroom újságíró Ezeket látta már? Cseresnyés Péter a Facebook-oldalán tette közzé Forsthoffer Ágnesnek címzett válaszát, amelyben nem rejtette véka alá a felhívás miatti felháborodását. A politikus szerint a kérés valójában egy burkolt politikai támadás. „ Köszönöm levelét, nemkülönben azt a sajátos erkölcsi útmutatást, amelyet azoknak kíván adni, akik hosszú éveken át választóik bizalmából szolgálták Magyarországot. A közéletben mindenki vállalja a saját döntéseit és annak következményeit is. Éppen ezért különösen érdekes számomra, hogy most olyanok próbálnak erkölcsi ítéletet mondani mások felett, akik maguk is bőven részesültek abból a gazdasági és állami támogatási rendszerből, amelyet ma már előszeretettel támadnak” – fogalmazott nyílt levelében a leköszönő képviselő, aki utalt arra is, hogy az új kormányzat köreiből többen is profitáltak korábban a kormányzati forrásokból: „ Vannak, akiknek a vállalkozásaik működéséhez is jól jöttek azok a kormányzati források, amelyeket ma politikai fegyverként emlegetnek ” – írta A nagykanizsai politikus világossá tette, hogy tiszta a lelkiismerete, és nem fogadja el a házelnök erkölcsi iránymutatását. „ Én nyugodt lelkiismerettel tekintek vissza a parlamenti munkámra, mindig a választókerületemben élő embereket szolgáltam. Nem szorulok sem erkölcsi sem másmilyen kioktatásra. A tiszteletet pedig – különösen a leköszönő képviselők iránt – nem körlevelekben kiosztott politikai leckékkel, hanem emberséggel és méltósággal illene megadni ” – zárta sorait a fideszes politikus. Mint arról beszámoltunk, a végkielégítések ügye komoly politikai vitát generált az elmúlt napokban. Gulyás Gergely korábban bejelentette, hogy a Fidesz távozó miniszterei egy kárpátaljai gyermekotthonnak ajánlják fel a törvény szerint járó juttatásukat. Magyar Péter miniszterelnök erre úgy reagált, hogy a volt tárcavezetőknek véleménye szerint fel sem kellene venniük ezeket az összegeket. Később Orbán Viktor is megszólalt az ügyben, és közölte, hogy a törvény alapján neki járó, bruttó 38 millió forintos végkielégítését teljes egészében a kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonnak adományozza. Erre reagálva Magyar Péter miniszterelnök dicséretesnek nevezte a felajánlást, és elfogadta a volt kormányfő döntését. Forsthoffer Ágnes házelnök ezt követően küldte ki körlevelét a többi távozó képviselőnek, amely Cseresnyés Péterből a fentebbi éles reakciót váltotta ki. végkielégítés
Eredeti cikk megtekintése →