← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb fordulat a parlamenti balhéban: Gulyás Gergely is megszólalt

Naphíre 2026-05-27 11:12
Új szintre lépett a Magyar Péter és Gulyás Gergely közötti parlamenti adok-kapok: miután a miniszterelnök nyilvánosan beszámolt a kettőjük közti feszült beszélgetésről, a Fidesz frakcióvezetője is megtörte a csendet, és részletesen leírta, szerinte miről szólt valójában a vita. Mint azt a Nap Híre is megírta, a fél országot foglalkoztatta, mi hangozhatott el  Magyar Péter  és  Gulyás Gergely  között az Országgyűlés keddi ülésén, amikor a miniszterelnök odasétált a Fidesz frakcióvezetőjéhez egy feszült parlamenti vita után. Magyar Péter kedd este a Facebook-oldalán leírta, hogy mit mondott a Fidesz politikusának. A szóváltás az őszödi beszéd és Tóth Gábor rendészeti államtitkár kinevezése miatt pattant ki. Gulyás Gergely felszólalásában számon kérte Magyaron, hogy miért nevezte ki rendészeti államtitkárnak Tóth Gábor rendőr vezérőrnagyot, aki Gergényi Péter akkori budapesti főkapitány helyetteseként szerinte felelős a 2006-os rendőri túlkapásokért. Magyar Péter azt írta: Gulyás Gergely hazug vádakkal megtámadta a 2006-os események kapcsán a TISZA-kormány rendészeti államtitkárát, Tóth Gábort, ő pedig erre akart reagálni, de a házelnöktől nem kapott szót. Ezért lépett oda Gulyáshoz, és elmondta neki, hogy Tóth Gábor 2006-ban a BRFK bűnügyi helyettese volt, semmilyen felelősség nem terheli a 2006-os rendőri túlkapásokban. Arra is emlékeztette a fideszes politikust, hogy még 2010-ben ő maga dicsérte meg Tóth Gábor munkáját a Parlamentben, amit jegyzőkönyvek is bizonyítanak. Végül pedig jelezte Gulyás Gergelynek, hogy SMS-ben átküldi majd neki a saját 2010-es dícsérő mondatait Tóth Gábor munkájáról. Gulyás Gergely szerint a vita tárgya 2006 ősze volt A parlamenti szóváltás után szerda délelőtt Gulyás Gergely is megszólalt, reagálva Magyar Péter keddi Facebook-bejegyzésére. A Fidesz frakcióvezetője szerint a vita valójában nem Tóth Gábor későbbi munkájáról, hanem a 2006-os eseményekről szólt. „Miután Magyar Péter nem bírta ki, hogy – saját olvasatában – ne tájékoztassa a nyilvánosságot egy egy percnél is rövidebb beszélgetésről, ezért kénytelen vagyok ezt én is megtenni. Mivel Magyar Péter ügyrendi felszólalására válaszul jeleztem, hogy 20 évvel ezelőtt a Gyurcsány-Gergényi páros önkénye ellen még valóban együtt küzdöttünk és jelentettünk be időről időre tüntetést a lezárt Kossuth tér közepére a gyülekezési jog alkotmánysértő korlátozása ellen, de nehogy rajtam kérje számon, hogy már nem ugyanazon az oldalon állunk, amikor Gergényi Péter bűnügyi helyettesét, dr. Tóth Gábort éppen most nevezte ki rendészeti államtitkárnak. Mivel a miniszterelnök erre már nem válaszolhatott, ezért jött oda hozzám elmondani a véleményét. Ennek az volt a lényege, hogy én is megvédtem Tóth Gábort, ezért alaptalan a kritikám” – számolt be Gulyás Gergely. A fideszes politikus szerint tény, hogy Tóth Gábor Gergényi budapesti rendőrfőkapitány helyettese volt a brutális rendőri túlkapások és a gyülekezési jog alkotmánysértő korlátozása alatt, és ő csak ennyit állított a miniszterelnök vele szembeni „valóban méltatlan és személyes támadására” válaszolva. „A 2006-os rendőri fellépés a rendszerváltoztatás utáni Magyarország abszolút mélypontja volt, ezzel kapcsolatosan soha egyetlen akkori rendőri vezetőt sem védtem meg. Amire Magyar Péter utal az az, hogy ezt követően 2007 őszétől Tóth Gábor lett a budapesti főkapitány. Tény, hogy utána a rendőrség egészen másként kezelte a gyülekezési jog hatálya alá tartozó rendezvényeket, mint korábban. Ezt dr. Tóth Gábor 2010-es parlamenti bizottsági meghallgatásán is elismertem, ahol az új rendészeti államtitkár a 2006-os rendőrségi fellépéssel kapcsolatosan a rendőrség munkáját illetően önkritikusan és korrekt módon válaszolt a kérdésekre” – tette hozzá Gulyás, aki azt is megjegyezte, hogy a vita tárgya a miniszterelnökkel 2006 ősze volt. Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Eredeti cikk megtekintése →