← Vissza

news.bsdnet.hu

„Nem volt igazam” –Eszenyi Enikő 6 év után kért bocsánatot

NLC 2026-05-27 16:57
Ahogy arról nemrég mi is beszámoltunk, Debrecenben rendezett volna Eszenyi Enikő, de a hír nem kapott jó visszhangot, a társulatból többen is kifejtették aggodalmaikat, így a színház lépett, és mégsem kért a Vígszínház volt igazgatójával való együttműködésből. Az eset a közösségi médiában többeket megihletett, sokan azt hozták fel Eszenyi ellen, hogy nem lehet olyasvalakinek megbocsátani, aki sosem kért bocsánatot. Erre reagált most a Facebook-oldalán Eszenyi. Közleményét teljes egészében, változtatás nélkül közöljük. Eszenyi Enikő (Forrás: Profimédia/Trenka Attila) A közlemény Az elmúlt években nem volt olyan nap és éjszaka, amikor ne foglalkoztatott volna a Vígszínházban töltött igazgatói időszakom. A színház az életem és a szenvedélyem, de ma már látom, hogy a szenvedélyes munka közben – bár soha nem akartal – sokszor nem kellő figyelemmel és empátiával fordultam mások felé. Hozhatnék kifogásokat, magyarázatokat, mentegetőzhetnék is, de nem akarok. A történtekért vállalom a felelősséget. Sokáig azt hittem, hogy a próbák során tanúsított szenvedélyes, időnként nem megfelelő megnyilvánulásaimat igazolja az, ami végül a színpadon megszületik. Nagyon sajnálom, hogy voltak helyzetek, amikor másokat megbántva végeztem a munkámat, és ezzel lelki fájdalmat okozhattam. Azt gondoltam, hogy a színház fontosabb mindennél. Nem volt igazam. A következő évadban bemutatandó debreceni Primadonnák című produkció kapcsán az elmúlt hat évben most először fordult elő, hogy egy alkotói közösség egyes tagjaiban megfogalmazódott: nincs meg felém a közös munkához elengedhetetlen bizalom. Megértettem, hogy a hat évvel ezelőtti visszalépésem a Vígszínház vezetésétől, önmagában nem jelentett valódi lezárást. Megértettem, hogy semmilyen művészi eredmény nem ér annyit, hogy közben emberek sérüljenek vagy megalázva érezzék magukat. Kérem fogadják el, hogy lehetséges a változás, amire folyamatosan törekszem, és amit tevékenységemmel az elmúlt években és a jövőben is újra és újra bizonyítani szeretnék. Tudom, hogy vannak sebek, amelyeket nem lehet egyetlen nyilatkozattal begyógyítani, mégis szeretnék mindenkit megkövetni. Kérem fogadják el őszinte bocsánatkérésemet. Eszenyi EnikőThe post „Nem volt igazam” –Eszenyi Enikő 6 év után kért bocsánatot first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →