← Vissza

news.bsdnet.hu

Megölték a szökött lovak a kazincbarcikai férfit

Propeller 2026-05-27 17:00
Három ló kiszökött a karámból, és egy autóval ütközve halálos autóbalesetet okoztak: az utas szörnyethalt, a sofőr életveszélyesen megsérült. Mintegy 200 lovat tartott a telephelyén a kazincbarcikai férfi, aki egy gazdasági társaság ügyvezetőjeként lótenyésztést irányított. Közülük három kitört egy részben nyitott, fedett karámból, és kerítés híján a 26-os főúton vágtattak. A lovak 2022-ben és 2024-ben már többször is kiszabadultak a karámból, és minden esetben feljutottak a főútra. Az ügyvezető mégsem épített kerítést nekik. Két éve egy augusztusi napon a vádlott karámjából öt ló szabadult ki a főútra a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint. Közülük három összeütközött egy autóval. A balesetben a kocsi utasa a helyszínen meghalt, vezetője 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett el, a három ló elpusztult. Most a Kazincbarcikai Járási Ügyészség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat telep vezetője ellen. Az ügyész a büntetlen előéletű vádlottra felfüggesztett fogházbüntetést és pénzbüntetést kért, valamint eltiltását kezdeményezték a lótartás és lótenyésztés foglalkozás gyakorlásától – írta a 24 . Kövesse a Propeller Facebook-oldalát , és nem marad le semmi fontosról! A legfrissebb hírekért kövessen minket a Propeller Google News oldalán is! Iratkozzon fel a Propeller ingyenes hírlevelére ! Naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreket egyenesen az email fiókjába! Ha nem tetszik, később bármikor leiratkozhat.
Eredeti cikk megtekintése →