Megölték a szökött lovak a kazincbarcikai férfit
Propeller
2026-05-27 17:00
Három ló kiszökött a karámból, és egy autóval ütközve halálos autóbalesetet okoztak: az utas szörnyethalt, a sofőr életveszélyesen megsérült.
Mintegy 200 lovat tartott a telephelyén a kazincbarcikai férfi, aki egy gazdasági társaság ügyvezetőjeként lótenyésztést irányított.
Közülük három kitört egy részben nyitott, fedett karámból, és kerítés híján a 26-os főúton vágtattak.
A lovak 2022-ben és 2024-ben már többször is kiszabadultak a karámból, és minden esetben feljutottak a főútra. Az ügyvezető mégsem épített kerítést nekik. Két éve egy augusztusi napon a vádlott karámjából öt ló szabadult ki a főútra a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint.
Közülük három összeütközött egy autóval. A balesetben a kocsi utasa a helyszínen meghalt, vezetője 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett el, a három ló elpusztult.
Most a Kazincbarcikai Járási Ügyészség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat telep vezetője ellen.
Az ügyész a büntetlen előéletű vádlottra felfüggesztett fogházbüntetést és pénzbüntetést kért, valamint eltiltását kezdeményezték a lótartás és lótenyésztés foglalkozás gyakorlásától – írta a 24 .
Kövesse a Propeller Facebook-oldalát , és nem marad le semmi fontosról!
A legfrissebb hírekért kövessen minket a Propeller Google News oldalán is!
Iratkozzon fel a Propeller ingyenes hírlevelére ! Naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreket egyenesen az email fiókjába! Ha nem tetszik, később bármikor leiratkozhat.