← Vissza

news.bsdnet.hu

Az internetről tudták meg Kispesten, hogy kirúgják a főnököt

Mandiner 2026-05-27 16:55
A labdarúgó NB II-ből feljutott Budapest Honvéd menesztett szakvezetője, Feczkó Tamás szerint egy edzőt akkor is kirúghatnak, ha elvégezte a feladatát. A kispesti egyesülettel közös megegyezéssel szerződést bontott 48 éves szakember az M1 aktuális csatorna Nemzeti Sporthíradójában szerdán kiemelte, csalódásként élte meg a vezetőség döntését, mert két fordulóval az idény vége előtt, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia utáni bajnokit követő első edzést megelőzően, az interneten értesült az esetleges menesztéséről. „Az elmúlt másfél évben azért dolgoztunk a stábommal és a játékosokkal közösen, hogy a Honvéd visszajusson az élvonalba, ahova ilyen patinás klub való” – nyilatkozott az edző, aki 2024 decemberében vette át a szakmai munka irányítását az utolsó helyen szerénykedő csapatnál, s amellyel a tavaszi idény végére a nyolcadik helyen végzett. „Ezután a vezetőség két évet adott a feljutásra, ami a következő szezonban sikerült is. Lehet, hogy túl korán” – mondta, utalva arra, ha idén nem sikerült volna az NB I-es részvétel kiharcolása, talán még lenne munkája Kispesten. Hozzátette, hogy a feljutással a szerződése automatikusan meghosszabbodott, ezért sem érti a vezetőséget, amely csak annyit közölt vele, hogy mással képzeli el a jövőt, hanem a hírek szerint egy spanyol szakemberrel. – fogalmazott. is feljuttatta az élvonalba, jelenleg pedig abban bízik, hogy kap ajánlatot valamelyik klubtól, lehetőleg az NB I-ből. – zárta a szakvezető. A kispesti klub csupán egy rövid közleményben számolt be Feczkó leváltásáról, a következő szezonra vonatkozó szakmai döntésekről pedig a későbbiekben ad tájékoztatást. Nyitókép: MTI / Purger Tamás
Eredeti cikk megtekintése →