Továbbra sincs meg a zöld jelzés: folytatódik az Újpest új stadionjáért kiírt aláírásgyűjtés
Blikk
2026-05-27 19:30
Folytatja a Fóti út 141. szám alá tervezett új stadion és sportparkja melletti kampányát az Újpest labdarúgócsapata. A klub közlése szerint hivatalos felületein – a mobilalkalmazásban és a honlapon – továbbra is elérhető az az online űrlap, amelyen keresztül a szurkolók és támogatók néhány kattintással jelezhetik: támogatják a beruházás megvalósítását.
Bodnár Balázs
Sportújságíró
Ezeket látta már?
Az újpesti stadionprojekt fontos szakaszába ért. A környezeti engedélyezési eljárásának társadalmi egyeztetése már lezárult, az építési engedélyezés viszont továbbra is folyamatban van. Utóbbiról Ratatics Péter klubelnök április 21-én a Football Forum Hungaryn úgy fogalmazott, számításai szerint már a nyár előtt megkapják a zöld jelzést , egy év múlva ilyenkor pedig már csak a belsőépítészeti munkák lesznek hátra és a 2027-es bajnokságot már az új stadionjában kezdi meg az együttes.
Az aláírásgyűjtésre az Újpest hivatalos honlapján hívta fel a figyelmet.
„Az Újpest FC jövője közös ügyünk. Most Te is egyetlen perc alatt kifejezheted támogatásodat az új sportpark és a 1046 Budapest, Fóti út 141. szám alatt tervezett új stadion megépítése mellett az alábbi űrlap kitöltésével" – áll a rövid közleményben.
Sokakban kérdésként fogalmazódott meg, hogy a választás után mi lesz az Újpest tervezett stadionjával. A lila-fehérek tulajdonosa nagy terveket jelentett be ezzel kapcsolatban, de a Mol számára is új helyzetet jelenthet a kormányváltás. Megkerestük a céget azzal kapcsolatban, mire számítanak a Tisza győzelme után.
A Mol a területet már megszerezte az új stadionhoz, már a birtokában van egy jelentős telek a Fóti úton. Az építkezést a kormány tavaly október 18-án kiemelt beruházásnak nyilvánította. Ez a gyakorlatban gyorsított engedélyezési eljárást jelent, továbbá azt, hogy a kerület építésügyi előírásait figyelmen kívül lehet hagyni, kizárólag a kormányzattal kell egyeztetni.
Az április 12-i választások utáni napokban megkérdeztük a Molt, hogy meglátásuk szerint mi lesz a sportlétesítmény sorsa, felépül-e az új, 18 ezres fér stadion?
A stadion tervei felülnézetből / Fotó: ujpestfc.hu
– Az Újpest FC tulajdonosa, a Mol-csoport elkötelezett a klubnál megkezdett hosszú távú fejlesztési elképzelések megvalósítására. Kiemelt célunk, hogy a klub kiszámítható, átlátható és fenntartható módon működjön, szakmai és gazdasági szempontok mentén. Nagy terveink vannak, és nem tervezünk ezekből cseppet sem lejjebb adni – fogalmazott akkor válaszában a cég.
A beruházással kapcsolatban már több lakossági fórumot is tartottak, amelyeken ott voltak azok, aki az új stadion környékén élnek. A kertvárosi övezetben nem mindenki boldog attól, hogy hamarosan átalakul a környezetük.
A Mol több alkalommal egyeztetett az újpesti polgármesterrel. Trippon Norbert , 2024-ben a baloldali összefogás színeiben nyert választást a kerületben, vagyis várható volt, hogy a választás után ismét előveszi majd a stadionnal kapcsolatos ügyeket.
Fontos kérdésekre adott választ Ratatics Péter a labdarúgó-NB I-ben szereplő Újpest FC elnöke, valamint a klub sportigazgatója, Dárdai Pál. A Puskás Arénában rendezett Football Forum Hungary futballkonferencia egyik előadásán a decemberben kinevezett szakember kemény választ adott az ő munkáját kritizálóknak, míg a klubvezető többek között kitért a csapat új stadionjának kivitelezésének haladásáról.
„Felszólítom Budapest Főváros Kormányhivatalát, annak vezetőjét, hogy egyetlenegy Újpesten tervezett, ún. kormányzati kiemeléses beruházáshoz se adjon ki építési engedélyt! Szintén felszólítok mindennemű egyéb kormányhivatalt, hogy ezen projektek építési engedélyeihez szükséges egyetlen szakhatósági hozzájárulást se adjanak ki átmenetileg! Az ilyen “last minute” építési és szakhatósági engedélyeket a választói akarat, és az új kormány politikai/szakmai mozgásterének csorbításának tekinthetjük. Döntsön az új kormány vagy az általa kinevezett új kormányhivatali vezető” – írta a Facebook-oldalán a kerület vezetője.
Bár Trippon a posztjában konkrétan csak egy beruházást nevez meg – a Népszigetre tervezett 3000 lakásos lakópark építését –, nem bonyolult kitalálni, hogy a stadionépítés is abba a körbe tartozik, amelyre a polgármester utal.
Újpest