← Vissza

news.bsdnet.hu

Fricz Tamás három és fél évtized után távozik a Magyar Nemzettől

ATV 2026-05-27 19:20
Fricz Tamás politológus és filozófus 36 év elteltével távozik a Magyar Nemzettől, miután bejelentette, hogy szerződését bontottak vele. Fricz Tamás a saját Facebook-oldalán tudatta, hogy távozik a Magyar Nemzettől, és a továbbiakban más formában fogja közzétenni a „publicisztikai, írásos elemzői” munkáit. Azt is hozzátette, hogy egyelőre még nem tudja, milyen platformon fogja ezeket megosztani, de „az idő mindent megmutat” – olvasható a bejegyzésben. „ 36 éve, 1990 óta folyamatosan írok-írtam a Nemzetbe, kedvenc lapomba valamilyen külsős szerződés formájában. Nos, ennek itt a vége. Ez jött még a választási vereséghez… De biztos igazuk van, keresztényként megértő vagyok ” – írta a politológus, aki a Fidesz-közeli Civil Összefogás Fórum (CÖF) egyik alapítója. Fricz egyik utolsó, a Magyar Nemzetben megjelent publicisztikájában a választási vereség után arról írt, hogy a Fidesz az elmúlt években eltávolodott a polgári Magyarország eszményétől, ami szerinte az egyik, ha nem a fő oka az elveszített szavazásnak. „ Azt hiszem, valahol utat tévesztettünk. Hogy hol? Nem tudom megmondani. Csak azt tudom, hogy egyszer, valahol a tudatos polgárok helyett »muglikat«, ostoba nyárspolgárokat kezdtünk látni az állampolgárokban. Polgárok helyett alattvalók, demokratikus állampolgárok helyett kádári kispolgárokat kezdtünk magunk előtt látni. „ Kiemelt kép: MTI
Eredeti cikk megtekintése →