← Vissza

news.bsdnet.hu

Vasárnapig jelenthető be a tavaszi fagykár

Magyar Hírlap 2026-05-28 01:01
A fagykár-bejelentéseket vasárnapig tehetik meg a gazdálkodók - közölte az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) szerdán az MTI-vel. A fagykár-bejelentéseket vasárnapig tehetik meg a gazdálkodók - közölte az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) szerdán az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint akkor is érdemes bejelenteni az észlelt károsodást, ha az agro.met.hu oldalon az időjárási adatok azt nem támasztják alá egyértelműen. A HungaroMet tájékoztatása szerint ugyan folyamatban van az elmúlt időszak minimum-hőmérsékleti adatainak felülvizsgálata, mert a jelenleg alkalmazott módszerek egyes térségekben nem minden esetben tükrözték megfelelő pontossággal a kialakult hőmérsékletet. Az új hőmérsékleti adatok meghatározásánál kiemelt figyelmet fordítanak a mikro léptékű topográfiai adottságok hatásaira, így pontosabbak lesznek a hőmérsékleti adatok - tették hozzá. Az adatok folyamatos frissítése érdekében is fontos, hogy a növénykultúrákban a tavaszi fagyok okozta károsodást jelentsék be a gazdák a Magyar Államkincstár (MÁK) erre szolgáló elektronikus felületén - közölte a minisztérium.
Eredeti cikk megtekintése →