← Vissza

news.bsdnet.hu

Eljárás indult a stockholmi magyar nagykövetség egy munkatársa ellen, mert inzultusba keveredett magyar szomszédjával

Telex 2026-05-28 03:11
„Menj innen a büdös picsába, idióta!” – a trágár magyar nyelvű felszólítás május 12-én este harsant fel Stockholm egyik villanegyedében egy magyar követségi alkalmazott szájából, miután szomszédja, egy szintén magyar származású svéd állampolgár és felesége becsengetett hozzá egy telekkarbantartási üggyel kapcsolatban. A melegebb éghajlatra küldött szomszéd – aki történetesen lapunk olvasója, és levélben jelentkezett nálunk az eset után – így idézte fel az affért: „Mivel korábban már kiabált velem, készenlétben álltam a telefonommal. Így van róla videóm, ahogy ajtót nyit a páromnak, és rögtön magas C-n indít, majd megindul felém, hogy kitépje a telefont a kezemből, és a földhöz vágja. Miután ezzel sikerrel járt, az akkor már szintén videózó feleségemnek ment neki. Lefogtam, aminek az lett a vége, hogy ököllel orrba vert.” A lapunknak elküldött videón valóban követhetők a konfliktus angol és magyar nyelven keverve elhangzó fejleményei. Így a feltehetően a késői látogatás miatti káromkodás és sértegetés, valamint a képet rögzítő telefon kézből kiütése az egyik oldalról, míg a másik oldalról a döbbentnek tűnő tiltakozás („adja vissza a telefonom”), valamint a rendőrség kihívásának kilátásba helyezése. Utóbbi olvasónk elmondása szerint meg is történt, az esetet svéd rendőrségi feljelentés követte. A stockholmi rendőrség szóvivőjétől megtudtuk, hogy a feljelentést iktatták, ám az ügyet ejtették, azaz nyomozás nem indult. Információink szerint az érintett követségi alkalmazott diplomáciai mentessége miatt. Megkerestük a stockholmi nagykövetség és alkalmazottja nevében nyilatkozni jogosult magyar Külügyminisztériumot is az ügyben. Elmondták, hogy tudnak az esetről, az érintett meghallgatása megtörtént, de a folyamatban lévő eljárásra tekintettel további információt nem közöltek lapunkkal. Mint olvasónk elmondta, az eset után két héttel találkoztak a magyar nagykövettel, aki közölte velük, hogy a történteket jelentette a Külügyminisztériumnak, elindult az eljárás. A megbeszélést olvasónk összességében pozitívnak értékelte, elégedett azzal, ahogy a nagykövetség kezelte az ügyet.
Eredeti cikk megtekintése →