← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor reagált a visszatérésével és a bírósággal kapcsolatos kérdésekre

ATV 2026-05-28 03:34
Az RTL Házon Kívül stábja Felcsúton érte utol Orbán Viktor egykori miniszterelnököt, akitől azt kérdezték, hogy lenne-e ismét kormányfő. „ Nem aktuális éppen, úgy látom ” – reagált Orbán Viktor az RTL kérdésére, miközben épp a kisbuszába szállt be. Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy tart-e attól, hogy bíróság elé kell állnia vagy bármely családtagjának, azt felelte: „ Én, ugyan már? Hát miért? A törvényeket betartom és betartatom. Erre tettem esküt. Minden eskümet megtartottam, ezt is ” – mondta a volt miniszterelnök. Az országos politikában időközben elkezdődött a felelősségre vonás, Magyar Péter miniszterelnök a keddi Országgyűlés során több alkalommal is felkérdezte Gulyás Gergelyt, a Fidesz frakcióvezetőjét, hogy hogyan lett Lázár Jánosnak tízmilliárdos kastélya. Ezen felül a Tisza Párt beadta első törvénymódosító javaslatait , amelyből az egyik két ciklusban maximalizálná a miniszterelnök mandátumát, ami visszamenőlegesen is érvényes, tehát Orbán Viktor már nem lehet miniszterelnök, ha elfogadják. Ezt a javaslatot a Fidesz-KDNP politikusai „ lex Orbán ” néven emlegetik.
Eredeti cikk megtekintése →