← Vissza

news.bsdnet.hu

Russell máris feladta: 5 futam után Antonelli ölébe hullik az F1-világbajnoki cím?

Player 2026-05-28 06:03
George Russell szerint Andre Kimi Antonelli előnye már most behozhatatlan. Úgy tűnik, a Mercedes házi csatája hamarabb eldőlhet, mint azt a szezon elején bárki gondolta volna. Pedig a Kanadai Nagydíj versenyhétvégéjének forgatókönyve George Russell feltámadásáról szólhatott volna: a brit a sprintkvalifikációt, a sprintet és az időmérőt is megnyerte, sőt még vezette a futamot is (ahol újabb kemény adok-kapokba bonyolódott csapattársával , Andrea Kimi Antonellivel). A sors azonban közbeszólt, egy technikai hiba pedig nemcsak a győzelmet, hanem vb-tabellán második helyen álló Russell bajnoki reményeit is a falhoz vágta . A montreali kiesés ugyanis azt jelenti, hogy mindössze öt verseny után már 43 pontos szakadék tátong a két mercedeses között . Mutatjuk az egyéni és a konstruktőri világbajnoki tabellát. A brit pilóta számára pedig nemcsak a pontkülönbség fájdalmas, hanem az a sorozatos balszerencse-áradat , ami az idei évét kíséri – ott van például a sanghaji időmérő, ahol a technika ördöge fosztotta meg a pole pozíciótól, vagy a szuzukai biztonsági autós fázis, ami pont a legrosszabbkor jött, és végül Antonelli ölébe hullott miatta a győzelem . Russel pedig már le is mondott a világbajnoki címről, mindössze öt futam után: „Őszintén szólva, jelenleg ez már csak az ő meccse, amit csak ő veszíthet el. Hatalmas az előnye. Úgy tűnik, az istenek nem akarják, hogy benne legyek ebben a harcban. Ha megnézem a biztonsági autó időzítését Japánban, a kiesésemet a kínai Q3-ban, miközben a pole-ért harcoltam, vagy a kanadai élről való kiesést.” A Mercedesnél és a világbajnoki küzdelemben tehát jelenleg Antonelli a befutó , Russell pedig abban bízik, hogy ha a vb-cím már nem is reális, legalább néhány győzelemmel vigasztalódhat a szezon hátralévő részében, a teher már lekerült a válláról. „A nyomás megszűnt. Mostantól csak kimegyek, élvezek minden egyes versenyt, és megpróbálom mindet megnyerni. Nincs vesztenivalóm, szóval nem akarok keseregni. Persze, borzasztóan dühítő, mert ott akarok lenni abban a csatában. Remélhetőleg a szerencse egyszer mellém áll.” (Forrás: The Race , fotó: Getty Images) Ez is érdekelhet: Andrea Kimi Antonelli berobbant a F1-be, és valóságos őrületet szabadított el a nemzetközi sajtóban. Max Verstappen ismét egyértelművé tette: nem hajlandó olyan F1-ben versenyezni, mint a mostani.
Eredeti cikk megtekintése →