← Vissza

news.bsdnet.hu

„Nem habozunk behúzni a kéziféket” – Toto Wolff megfenyegette az egymást aprító pilótáit

Player 2026-05-28 07:03
A Mercedes-csapatfőnök végül egyértelmű üzenetet küldött George Russellnek és Andrea Kimi Antonellinek. A Kanadai Nagydíj versenyhétvégéje George Russell és Andrea Kimi Antonelli kőkemény, néha már a józan ész határait súroló párharcáról szólt . A két pilóta a sprinten és a főfutamon is többször majdnem kiütötte egymást a vezetésért folyó harcban, miközben Antonelli agresszív támadásait Russell kétségbeesett védekezéssel próbálta visszaverni. Várható volt, hogy előbb-utóbb egymásnak feszül George Russell és Andrea Kimi Antonelli, Montreálban ez meg is történt. Mutatjuk a videót a két pilóta kőkemény csatájáról. A sprinten Antonelli kétszer is a füvön kötött ki, miközben Russellt szorongatta, amivel végül Lando Norrist segítette pozícióhoz. A vasárnapi versenyen pedig az olasz tehetség egy elfékezett kanyarban centikre volt attól, hogy beleálljon csapattársa autójába az utolsó sikánnál. A feszültség végül a 30. körben oldódott fel, de nem a bokszutca utasítására: Russell autója megadta magát , Antonelli pedig onnantól kezdve zavartalanul autózott a célvonalig, megszerezve sorozatban negyedik győzelmét – ezzel ő lett az első versenyző a Formula–1 történetében, aki az első négy győzelmét egymás után aratta , és már 43 ponttal vezeti a világbajnokságot Russell előtt. Aktuális eredmények Toto Wolff csapatfőnök elismerte, hogy a külső szemlélők számára a látványos csaták nagyszerű szórakozást nyújtanak, de a csapat érdekeit nézve a helyzet korántsem ennyire egyértelmű, egyúttal elárulta, hol van az a határ, ami után a csapat már nem fogja tétlenül nézni a két pilóta kakasviadalát. „Bizonyos fokig könnyű elfogadni a harcot, de nem lesz mindig úgy, hogy fél másodperccel gyorsabbak vagyunk mindenki másnál, szóval megvolt a különbségünk, megvolt a mozgásterünk. Tehát bármennyire is tűnünk ma sportszerűnek, engedve a küzdelmet, előfordulhat olyan helyzet, amikor talán vissza kell vennünk egy fokozattal.” A Mercedes-csapatfőnök végül egyértelmű üzenetet küldött mindkét pilótájának: a csapat érdeke mindenek felett áll. „Csapatként, bármilyen kényelmetlen is néha az út, el kell fogadni, hogy ez az a harc, amire edzettek, de ugyanúgy, ha olyan helyzet adódna, ahol úgy véljük, a csapat pontjai veszélybe kerülnek, vagy annyi időt veszítenénk a mögöttünk lévő versenytársakkal szemben, akkor egy milliméternyit sem haboznánk behúzni a kéziféket.” (Forrás: Racingnews365.com , fotó: Formula1.com) Ez is érdekelhet: George Russell szerint Andre Kimi Antonelli előnye már most behozhatatlan. Andrea Kimi Antonelli berobbant a F1-be, és valóságos őrületet szabadított el a nemzetközi sajtóban. Max Verstappen ismét egyértelművé tette: nem hajlandó olyan F1-ben versenyezni, mint a mostani.
Eredeti cikk megtekintése →