"Lefeküdtél a rendezővel, kavartál a producerrel" – Kárpáti Rebeka őszintén válaszolt az őt ért vádakra
Blikk
2026-05-28 06:32
Kárpáti Rebeka, a népszerű színésznő és üzletasszony őszintén beszélt karrierje kihívásairól és sikereiről, valamint arról, hogyan küzd az őt ért kritikák ellen. A Legénybúcsú című film és színdarab kapcsán ismét reflektorfénybe került, ám a szerep miatt számos támadás érte, különösen az online térben. Rebeka arról mesélt, hogyan vált a színészet életének meghatározó részévé, és milyen elvekre építi vállalkozásait.
Ferencz Evelin
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
Kárpáti Rebeka hét-nyolcéves kora óta áll a kamerák előtt: reklámfilmekben és statisztaként szerepelt, majd a Vörösmarty Mihály drámatagozatán érettségizett. Bár a Pesti Magyar Színiakadémiára is felvételt nyert, a Metropolitan Egyetemen végzett tanulmányai miatt nem tudta elkezdeni a nappali képzést. A színészet iránti szenvedélye azonban nem hagyott alább : négy évig szerepelt a Jóban Rosszban című sorozatban, majd a színház világában is kipróbálta magát. Első színházi szerepét a Játékszín Aranylakodalom című darabjában kapta , ahol Glória szerepét játssza .
Gyászba borult Kárpáti Rebeka szíve, ugyanis az egyik legfőbb támasza meghalt. Az egykori szépségkirálynő érzelmes posztban vett búcsút a szeretett kutyusától, aki a végsőkig küzdött a betegségével.
"Több színésznő közül engem és egy kolléganőmet választották ki Glória szerepére kettőzve. Így jött az első színházi darab, amit én azóta havi rendszerességgel többször játszom. A Legénybúcsú darabra szintén megnéztek egy casting keretében, beváltam és így kerültem oda. Ezután jött, hogy megfilmesítik. Itt nem volt egyértelmű, hogy minden színész, aki a darabban játszik benne lesz a filmben. Itt is volt egy kőkemény többkörös válogató, ahol megszületett a döntés" - fejtette ki, hogyan kapott lehetőséget mozifilmben való szereplésre .
A színésznőt azonban nemcsak sikerei, hanem az őt ért kritikák is formálták. A kommentelők gyakran vádolják azzal, hogy nem színészi képességei miatt kap szerepeket, hanem kapcsolatai révén. Rebeka azonban határozottan visszautasítja ezeket az állításokat, és hangsúlyozza, hogy minden eredményéért keményen megdolgozott.
"Sajnos a mai világban akkor tudja az átlag ember igazolni önmagát, ha közben a másik érdemeit becsmérli. Ehhez már hozzászoktam az évek alatt. Azt is megkaptam, hogy a szépségversenyen azért nyertem, mert bunda volt, senki nem tudja, hogy épp akkor vesztettük el a házunkat és mentünk tönkre a svájci frank miatt. Mindig megkapom, hogy lefeküdtél a rendezővel, kavartál a producerrel. Ezek egy ideig zavartak, de azóta már úgy vagyok vele, hogy köszönöm szépen, kifejezetten szeretem, ha alábecsülnek, mert annál nagyobb meglepetéseket tudok okozni. Nem volt egyetlen egy projekt sem az életem bármelyik területén, ahol bármi alám lett volna rakva. De aki ezt szeretné hinni, és neki így könnyebb, nyugodtan higgye ezt" - reagált az őt ért támadásokra a Borsnak .
R. Kárpáti Péter lánya nemcsak a színészetben, hanem az üzleti életben is sikeres. Az elmúlt években saját hostess-ügynökséget alapított, amelyet szívügyének tekint.
"A legfontosabb nekem jelen pillanatban a hostess-ügynökségem, amit az utóbbi 2-3 évben építettem fel. Lényegében az időm nagy részét ez teszi ki, amivel eltökélt szándékom, hogy egy olyan közösséget hozzak létre, ahol a lányok segítik és építik egymást, nem pedig lehúzzák a másikat. Ingyenes képzés van nálunk, illetve önismereti napokat is tartunk nekik, mert ez ellen az irány ellen küzdeni akarok!" - hangsúlyozta ki Rebeka.
Kárpáti Rebeka