Toto Wolf felhördült, nem hagyja a Mercedes pilóták ámokfutását
Propeller
2026-05-28 06:35
A Mercedes Forma-1-es csapatfőnöke, Toto Wolf megfenyegette az ámokfutó módon versenyző pilótáit a Kanadai Nagydíj után.
A Mercedes-csapatfőnök, Toto Wolf egyértelmű üzenetet küldött George Russellnek és Andrea Kimi Antonellinek.
A Kanadai Nagydíj versenyhétvégéje George Russell és Andrea Kimi Antonelli kőkemény, néha már a józan ész határait súroló párharcáról szólt. A két pilóta Montreálban a sprinten és a főfutamon is többször majdnem kiütötte egymást a vezetésért folyó harcban. Miközben Antonelli agresszív támadásait Russell kétségbeesett védekezéssel próbálta visszaverni.
Russell kieséséig tartott a hajsza
Antonelli csak a sprinten kétszer is a füvön kötött ki, miközben Russellt szorongatta. Ezzel végül Lando Norrist segítette pozícióhoz – írta a player.hu . A vasárnapi versenyen az olasz pilóta egy elfékezett kanyarban centikre volt attól, hogy beleálljon csapattársa autójába az utolsó sikánnál.
Végül a feszültség a 30. körben oldódott fel, amikor Russell autója megadta magát és megállt. Antonelli pedig onnantól kezdve zavartalanul kocsikázott a célvonalig, megszerezve sorozatban negyedik győzelmét.
Wolf nem tűri tovább a kakasviadalt
Ezzel Kimi Antonelli lett az első versenyző a Formula–1 történetében, aki az első négy győzelmét egymás után aratta, és már 43 ponttal vezeti a világbajnokságot Russell előtt. Toto Wolff csapatfőnök elismerte, hogy a külső szemlélők számára a látványos csaták nagyszerű szórakozást nyújtanak. De elárulta, hol van az a határ, ami után a csapat már nem fogja tétlenül nézni a két pilóta kakasviadalát.
„Bizonyos fokig könnyű elfogadni a harcot, de nem lesz mindig úgy, hogy fél másodperccel gyorsabbak vagyunk mindenki másnál, szóval megvolt a különbségünk, megvolt a mozgásterünk. Tehát bármennyire is tűnünk ma sportszerűnek, engedve a küzdelmet, előfordulhat olyan helyzet, amikor talán vissza kell vennünk egy fokozattal.”
Behúzza a kéziféket a csapatfőnök
A Mercedes-csapatfőnök végül egyértelmű üzenetet küldött mindkét pilótájának: a csapat érdeke mindenek felett áll.
„Csapatként, bármilyen kényelmetlen is néha az út, el kell fogadni, hogy ez az a harc, amire edzettek, de ugyanúgy, ha olyan helyzet adódna, ahol úgy véljük, a csapat pontjai veszélybe kerülnek, vagy annyi időt veszítenénk a mögöttünk lévő versenytársakkal szemben, akkor egy milliméternyit sem haboznánk behúzni a kéziféket.”
Kövesse a Propeller Facebook-oldalát , és nem marad le semmi fontosról!
A legfrissebb hírekért kövessen minket a Propeller Google News oldalán is!
Iratkozzon fel a Propeller ingyenes hírlevelére ! Naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreket egyenesen az email fiókjába! Ha nem tetszik, később bármikor leiratkozhat.