Az eredménytartalékot kiürítve hatszázmilliós osztalékot vettek ki az FTC stadionját üzemeltető cégből
HVG
2026-05-28 07:57
A ferencvárosi focistadion és a szomszédos MVM Dome is nagy nyereséget hozott.
Öt éve nem látott nagy osztalékot vettek ki a francia tulajdonosok a Ferencváros stadionját üzemeltető Sportfive Hungary Kft.-ből. A 444 vette észre a cég most leadott éves beszámolóját, amely szerint a francia hátterű vállalat rekordszintű, 8,4 milliárd forintos árbevételből 330 millió forint profitot csinált 2025-ben. A nyeresége 22 millió forinttal kevesebb, mint egy évvel korábban volt, azonban az osztalék így is nőtt: 629 millió forintot vettek ki a tulajdonosok, miután nem csak a mostani éves profitot fizették ki osztalékként, hanem az elmúlt évek nyereségéből halmozódó eredménytartalékot is kiürítették.
Ennél nagyobb osztalékot utoljára 2021-ben fizettek – akkor két, osztalék nélküli év után egyben vettek ki 740 millió forintot. 2022-ben 200, 2023-ban 280, 2024-ben 340 millió forint volt az osztalék, összességében a cég 2014-es indulása óta 2,3 milliárd forintot vittek haza a tulajdonosok.
Szintén kivettek minden nyereséget a szomszédos MVM Dome-ot üzemeltető Sportfive MPA Kft.-ből. Ennek a bevétele 5,8-ról 7,8 milliárd forintra nőtt, a profitja 209-ről 340 millióra. A nyereség teljes összegét kifizették osztalékként, ahogy már egy éve is.
A magántőkealapok népszerűségének egyik legfontosabb oka, hogy rendkívül sajátos adózási logikával működnek.
Adózási szempontból számos kérdést vet fel.
Milyen adóvonzattal kell számolni?
A megváltozott értékhatárok miatt a társaság már nem kötelezett könyvvizsgálatra. Mia teendő?