← Vissza

news.bsdnet.hu

Még nem unják Liverpoolban? Szoboszlainak statisztál mindenki

Mandiner 2026-05-28 07:48
Szenvedős idénye volt a Liverpoolnak címvédőként a Premier League-ben, hiszen az újabb bajnoki aranyérem megszerzéséről már korán lemondhatott, végül az ötödik helyen végzett, így legalább a Bajnokok Ligájában indulhat a következő idényben. Arne Slot csapatában szinte mindenki tudása alatt teljesített, egyetlen játékossal voltak maradéktalanul elégedettek a szurkolók: Szoboszlai Dominikkel. A This is Anfield oldala két különböző szempont alapján is rangsorolta a Vörösök játékosainak teljesítményét az angol bajnokság 2025/26-os évadában, és nem meglepő módon, mind a kettőben a magyar válogatott csapatkapitánya végzett az első helyen. A FotMob futballstatisztikákkal foglalkozó alkalmazás például 7.5 pontra értékelte Szoboszlai idényét, ezzel a 7.26 pontos csapatkapitányt, Virgil van Dijkot előzte meg. Ebben közrejátszott, hogy honfitársunk mindössze két PL-meccsről hiányzott eltiltás miatt, emellett 6 gólt szerzett középpályásként, ami a negyedik legjobb a csapatban és 7 gólpasszt osztott ki, ami pedig a legtöbb. A másik listát a This is Anfield újságíróinak pontozása alapján állították össze. Ide már Kerkez Milos is felfért a 8. pozícióba, megelőzve például Florian Wirtzet és Mohamed Szalaht is, a balhátvéd 6 pontot kapott. „Az első idénye Liverpoolban nem volt tökéletes, de a kiszámíthatatlan kezdés után sokat fejlődött, és megbízhatóbb balhátvéd lett.” Szoboszlai 7.4 pontjával ezt az értékelést is megnyerte a 7 pontos tinédzser, Rio Ngumoha előtt. Szoboszlai jelenleg jól megérdemelt pihenőjét tölti, június elsején pedig csatlakozik a magyar válogatott keretéhez. Nyitókép: News Images / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Eredeti cikk megtekintése →