← Vissza

news.bsdnet.hu

Perez figyelmeztette a Cadillacet: nem maradhatnak le az Aston Martin mögött

F1világ 2026-05-07 10:30
A Honda-erőforrással versenyző alakulat a bajnokság elején vibrációs problémákkal és teljesítményhiánnyal küszködött, ennek következtében a Cadillac az erősorrend 10. helyére került. Miamiban azonban úgy tűnt, az Aston Martin előrelépett.Madrid cáfolja a pletykákat: nem kerül veszélybe a Spanyol Nagydíj Mindez fejlesztések nélkül történt, miután a Honda úgy véli,a vibrációk elleni ellenintézkedésekkel megoldást talált a problémára,a csapat pedig most már a teljesítmény növelésére összpontosít.HIRDETÉSHIRDETÉS A sprintfutamon Fernando Alonso Perez előtt ért célba, majd a normál időmérőn először fordult elő, hogy mindkét Aston Martin mindkét Cadillacet megelőzte. A versenyen Alonso a 15. helyen végzett, miután futamokon át tartó párharcot vívott Perezzel.HIRDETÉS A történteket értékelve a mexikói veterán úgy fogalmazott,a Cadillacnek emelnie kell a szintet, ha nem akar lemaradni az Aston Martin mögött. „Jól szórakoztunk velük, különösen Fernandóval harcolva” — mondtaSergio Perezaz Alonsóval vívott, egész versenyen át tartó csatájáról.„Ez mindig nagyszerű dolog, mert nagyon agresszív, de nagyon fair.” „Azt gondolom, jó irányba haladunk, de amint megjelenik a degradáció, ott tudunk lenni a középmezőnnyel, ők viszont elég jelentősen képesek növelni a tempót. Óriási sietségben vagyunk, hogy teljesítményt találjunk, mert tudjuk, hogy az Aston javulni fog, mi pedig nem akarunk lemaradni.” „Ez nagyszerű motiváció, de nem róluk szól. Egyszerűen arról van szó, hogy saját magunkat fejlesszük, hétvégéről hétvégére, minden területen. A bokszkiállás [a versenyen] elképesztő volt, igazán jó munkát végzett a csapat, ami megmutatja, hogy képesek vagyunk dolgokra, ezért a következő hétvégéken sok különböző részlegen is ilyennek kell lennünk.”HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →