← Vissza

news.bsdnet.hu

Alonso megvédte az Aston Martin döntését: „Pénzt pazarolnánk”

F1világ 2026-05-07 09:30
Az Aston Martin meglepetésre semmilyen teljesítményjavító újítással nem készült a Miami Nagydíjra, Fernando Alonso azonban úgy véli, a költségplafon korszakában könnyen előfordulhat, hogyegy csapat egyszerűen „pénzt pazarolna” bizonyos fejlesztések gyártásba vitelével. A Japán és a Miami Nagydíj közötti öthetes szünet, valamint az, hogy ebben az időszakban nem volt kötelező leállás, azt a várakozást erősítette, hogy minden csapat jelentősebb fejlesztési csomaggal érkezik Floridába a múlt hétvégi versenyre.HIRDETÉSHIRDETÉS AFerraritizenegy fejlesztést vetett be, ám amikor pénteken megérkezett az FIA hivatalos dokumentuma az autók módosításairól, meglepetést keltett, hogy az Aston Martin sem Fernando Alonso, sem Lance Stroll számára nem készített teljesítménynövelő elemeket.HIRDETÉS A silverstone-i alakulat ehelyett az öthetes szünet jelentős részét azzal töltötte, hogya Hondával együttműködve csökkentse azokat a vibrációkat, amelyek súlyosan befolyásolták a szezon korai szakaszát. A megoldáskeresés részeként egy kasztnit Sakurába is elvittek. Miamiban Alonso úgy érezte, a vibrációk már elfogadható szintre csökkentek. A csapat ráadásul először tudta mindkét Cadillacet megelőzni az időmérőn, Alonso pedig idei legjobb eredményét elérve a 15. helyen zárt. Az Aston Martintól ugyanakkor várhatóan legalábba nyári szünet utánig nem érkezik komolyabb fejlesztés. A kétszeres világbajnok Alonso elmagyarázta, a csapat nem akar „pénzt pazarolni” olyan újításokra, amelyekkel sem tudna felzárkózni a középmezőnyhöz. Arra a kérdésre, hogy „megbékélt-e” a jelenlegi helyzettel, Alonso kifejtette, a költségplafon is szerepet játszik abban, hogy az Aston Martin késlelteti fejlesztési programját.HIRDETÉS „Megbékéltem vele, mert értem a helyzetet. A csapat elmagyarázta nekem, hogy ha minden versenyre hozunk egy-két tizedet, az nem változtat a pozíciónkon” — válaszolta a kétszeres világbajnok. „A 19. vagy a 20. helyen vagyunk, a következő autó pedig egy másodperccel előttünk van, így még ha minden versenyre hoznánk is két tizedet, az sem változtatna a helyzetünkön, miközben hatalmas terhet jelentene a rendszernek, a költségplafonnak és az ehhez hasonló dolgoknak.”HIRDETÉS „Amíg nincs másfél vagy két másodpercnyi fejlesztésünk, jobb nem megnyomni a gombot a gyártásra, mert pénzt pazarolnánk. Úgy gondolom, a vezethetőség szempontjából fogunk előrelépéseket tenni, de teljesítményben nem, ezért össze kell tartanunk.” „Nagyon nehéz versenyek következnek; ismétlődőnek fog tűnni az egész. Nyilván minden csütörtökön, pénteken, szombaton és vasárnap szembe kell néznünk a médiával, ez rendben van, ti végzitek a munkátokat, mi pedig gyorsan vezetünk, de néha ismétlődőnek tűnik.”Madrid cáfolja a pletykákat: nem kerül veszélybe a Spanyol Nagydíj „Az üzenet az, hogy a nyár utánig nincsenek fejlesztéseink, szóval nem kell úgy Kanadába érkeznünk, hogy: ’Mit vársz Kanadában?’ ’Ugyanazt.’ Mit vársz Ausztriában? ’Ugyanazt.’ Ezt kell kezelnünk, és mindenki részéről van frusztráció a csapaton belül, de szerintem mindannyian nyugodtak vagyunk.” „Mindannyian elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a nyár után jobb második félévünk legyen, és meglátjuk, sikerül-e ezt megvalósítanunk.”
Eredeti cikk megtekintése →