← Vissza

news.bsdnet.hu

Hamilton hátat fordít a Ferrari szimulátorának a nehéz miami hétvége után

F1világ 2026-05-07 08:03
A hétszeres világbajnok, aki 20 Forma-1-es szezonja alatt nem tartozott a szimulátorok rendszeres használói közé, már a miami hétvégét is „hátrányból” kezdte. A sprintidőmérőn a hetedik helyet szerezte meg, majd a sprintversenyt is ugyanott fejezte be. A nagydíjon a hatodik rajthelyét a pályán hetedik pozícióra váltotta, később azonban csapattársa, CharlesLeclercbüntetésének alkalmazása után a hatodik helyre lépett előre. Hétvégéjét értékelve Hamilton úgy vélte,ha az alapbeállítása közelebb állt volna Leclerc autójáéhoz, erősebb eredményeket érhetett volna el. A brit versenyző szerint a maranellói szimulátor nem a megfelelő irányba terelte őt.HIRDETÉSHIRDETÉS „Végső soron mindig a korrelációról van szó, és amikor használjuk, majd megérkezünk a pályára, az autó másnak érződik” — magyarázta Hamilton. „Tudják, általánosságban nem szeretem a szimulátorokat, de erre a versenyre készülve minden héten a szimulátorban voltam, és folyamatosan a korreláción dolgoztam.”HIRDETÉS „Felkészülsz a pályára, vezetsz rajta, beállítod az autót egy bizonyos irányba, aztán megérkezel a helyszínre, és az a beállítás nem működik.”Madrid cáfolja a pletykákat: nem kerül veszélybe a Spanyol Nagydíj Hamilton szerinta sprintfutamos lebonyolítás különösen megnehezítette a helyzetet, hiszen ilyenkor mindössze egyetlen szabadedzés áll rendelkezésre, így acsapatoknem szívesen térnek el túl messzire az előzetesen kiválasztott iránytól. „Egy sprintfutamos hétvégén csak az első szabadedzésed van, és ilyenkor nem igazán akarsz túl messzire eltérni a beállításaidtól, például egy nagy futómű-módosítással, ezért kitartasz mellette, aztán változtatsz az időmérő előtt, és mindössze hat köröd van arra, hogy ráérezz.” „Egy ideális világban ott kellett volna kezdenem, ahol Charles volt a hétvége elején, az első szabadedzésen, és szerintem onnantól erősebb hétvégénk lehetett volna.”HIRDETÉS Hamilton mindezek után jelezte,a következő versenyig nem fogja használni a szimulátort, noha a gyárban továbbra is részt vesz majd a megbeszéléseken. „Ezért mostantól a következő versenyig nem fogok szimulátorozni, továbbra is elmegyek a gyárba és részt veszek a megbeszéléseken, de egy kicsit hátralépek ettől. Amikor Kínába mentünk, a legjobb hétvégém volt szimulátor nélkül.”HIRDETÉS A brit versenyző elmondása szerinta miami hétvége elején az autó egyensúlya távol állt az ideálistól. Úgy érezte, rossz irányból indultak el, az autó pedig a kanyarok bejáratánál idegesen viselkedett, miközben a kanyarok közepén jelentős alulkormányzottsággal küzdött. „Egyszerűen rossz lábbal kezdtünk, az autó nagyon ideges volt a kanyarok bejáratánál, a kanyarok közepén pedig hatalmas alulkormányzottsága volt, szóval ez nem az az egyensúly, amit szeretnél, de az időmérőre jobb volt, mint a versenyre. Szóval ez nem az az egyensúly, amit szeretnél. Az időmérőre jobb volt, mint a versenyre, de igazán nem tudtuk kihasználni.”
Eredeti cikk megtekintése →