Kiemelt figyelem a gyógyszerügyeken
Magyar Hírlap
2026-05-29 00:43
Jelentős átalakulás kezdődött meg az egészségügyi irányítás rendszerében az elmúlt hetekben, létrejött az új, önálló Egészségügyi Minisztérium, amely kiemelt figyelmet fordít a gyógyszerügyekre – mondta az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára csütörtökön Budapesten, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) szakmai konferenciáján.
Jelentős átalakulás kezdődött meg az egészségügyi irányítás rendszerében az elmúlt hetekben, létrejött az új, önálló Egészségügyi Minisztérium, amely kiemelt figyelmet fordít a gyógyszerügyekre – mondta az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára csütörtökön Budapesten, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) szakmai konferenciáján.
Ilku Lívia kiemelte: a terület irányítása közvetlenül a közigazgatási államtitkárhoz került. Bemutatkozásképpen hozzátette, hogy „mély szakmai tapasztalatokkal” rendelkezik, és korábban is ezen a szakterületen dolgozott.
A gyógyszerügyek stratégiai jelentőségét jelzi az is, hogy önálló gyógyszerügyi hatóság felállításáról döntöttek, Országos Gyógyszerészeti Intézet néven. Alakul a finanszírozási környezet is, létrejön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, felülvizsgálják a társadalombiztosítási ellátásba történő befogadás szabályrendszerét annak érdekében, hogy egyszerre legyen fenntartható, kiszámítható és a betegek számára a lehető legjobb hozzáférést biztosító – közölte az államtitkár.
Tégláról téglára építik fel a minisztériumot, ami időigényes feladat, ezért türelmet kérnek – fogalmazott Ilku Lívia.