← Vissza

news.bsdnet.hu

Betelhet a feketelista: váratlan korlátozást vezet be az Apple az iPhone-okon

Raketa 2026-05-29 05:03
Az iOS 26.6 első bétájának forráskódja szerint a rendszer hamarosan tiszta vizet önt a pohárba a kéretlen hívások kiszűrése során felmerülő technikai korlátokról. Bár az Apple hivatalos dokumentációban korábban sosem részletezte, hogy pontosan hány telefonszámot helyezhetünk el a feketelistára, a „A letiltott kontaktok száma elérte a maximumot” címmel megjelenő rendszerüzenet hamarosan egyértelműen jelzi, ha betelt a tárhely. A fórumokon megosztott felhasználói tapasztalatok alapján a letiltási korlát eddig is létezett, ám meglehetősen képlékeny volt: egyesek húszezer, mások nyolcezer, de olyanok is akadtak, akik ennél kevesebb blokkolt szám után ütköztek hibába. Átlagos használat mellett szinte kizárt, hogy valaki elérje ezeket az ezres nagyságrendű korlátokat, azonban a kéretlen hívókat napi szinten blokkolók idővel belefuthatnak a láthatatlan falba. Ha ez megtörténik, akkor egyesével kell elvégezni a régi tiltott számok feloldását, merthogy tömeges törlésre nincs lehetőség. Ennek folyamata a következő útvonalon érhető el: Beállítások → Appok → Telefon → Letiltott kontaktok → a korábbi letiltott számok balra húzása → Feloldás. Az új figyelmeztetést tartalmazó iOS 26.6 első fejlesztői bétája a napokban jelent meg, a végleges kiadás pedig néhány héten belül várható, ám ezen kívül más új funkciót egyelőre nem fedeztek fel benne. (Forrás: MacRumors , fotó: Getty Images) Ez is érdekelhet: Végre meglépte az Apple: Szintet lép az iPhone és az Android közötti üzenetküldés Az Apple kiadta az iOS 26.5-ös verzióját, amely az operációs rendszer legújabb frissítéseként számos fontos biztonsági és kényelmi funkciót hoz el az iPhone-felhasználók számára. Diktatúra a zsebben: Ezt rejti az új észak-koreai okostelefon Észak-Korea a legújabb, hazai fejlesztésűnek nevezett Jindallae (Csindalle) okostelefonjával igyekszik demonstrálni a technológiai fejlődését, miközben a készülékeket a lakosság szigorú digitális megfigyelésére is felhasználja. Összeomlott az Apple AI-kártyavára: 75 milliárdot fizetnek a „nem létező” funkciókért Minden idők egyik legkínosabb marketinges kudarca nemcsak egy olyan összeget takar, amely már az Apple számára is látható tétel, de komoly presztízsveszteséget is jelent.
Eredeti cikk megtekintése →