A Red Bull nem aggódik Hadjar miami rémálma után
F1világ
2026-05-06 18:00
Isack Hadjar jól kezdte szereplését aRed Bullfelnőtt csapatánál, Miamiban azonban komoly visszaesést élt meg. Az újításokkal ellátott F1-es autóban nehezen tudta felvenniMax Verstappentempóját: a sprintidőmérőn és a sprintfutamon is a 9. helyen zárt, miközben a holland pilóta mindkét alkalommal az 5. pozíciót szerezte meg.
A francia versenyző hétvégéje ezt követően vett igazán rossz fordulatot,miután kizárták az időmérőről az autó padlólemezének szabálytalansága miatt. A Red Bull elismerte, hogy csapathibáról volt szó, és bocsánatot kért versenyzőjétől, akinek így a bokszutcából kellett rajtolnia.HIRDETÉSHIRDETÉS
Hadjar a futam elején látványosan kapaszkodott fel, az 5. körben már a 15. helyen haladt, ekkor azonban saját bevallása szerint elveszítette a koncentrációját.A 14-es kanyarban eltalálta a belső falat, ami eltörte a bal első felfüggesztést, majd a 15-ös kanyarban a falban kötött ki.HIRDETÉS
A Red Bull második ülésével kapcsolatos nehézségek Daniel Ricciardo 2019-es távozása óta visszatérő témát jelentenek,Mekies azonban nem lát okot aggodalomra Hadjar miami szereplése miatt. A csapatfőnök szerint a francia versenyző az első három fordulóban jóval közelebb volt Verstappen szintjéhez, így a floridai hétvégét inkább kisiklásnak tekinti.
„Nem gondolom, hogy ezt aggodalomként kellene értékelnünk” – mondta Mekies Hadjar balesetéről. „Nehéz hétvégénk volt. Ez nem segítette a teljesítményünket. A vezetést és a ritmust tekintve továbbra sem került a megfelelő ritmusba.”
„Úgy gondolom, erős lett volna a versenyen, és erős is volt abban a kevésben, amit meg tudott mutatni. Nem gondolom, hogy aggódnunk kellene. Egyértelműen nem volt tiszta hétvégénk. Mi sem segítettünk neki azzal, hogy a rajtrács végéről kellett indulnia az autónk szabályosságával kapcsolatos hibánk után. Szóval nem, nem aggódom.”
„Nem volt tiszta hétvége, de minden jel arra utal, hogy Montrealban ismét meglesz a megfelelő tempónk.”HIRDETÉS
Mekies azt is tisztázta, hogyHadjar autóján ugyanolyan specifikációjú padlólemez volt, mint Verstappenén, a Red Bull azonban nem vette észre időben a szabálytalanságot, mielőtt az autó parc fermébe került volna. Miután az FIA technikai csapata feltárta a problémát, már túl késő volt a javításhoz.
„Az autót két milliméterrel túl szélesnek találták” – magyarázta Mekies. „Én FIA bargeboardnak hívom őket. Ez az a kötelező alkatrész, amelynek ott kell lennie. Korábban észre kellett volna vennünk a rutinszerű ellenőrzéseink során. Nem tettük meg. Fájdalmas, de könnyen javítható.”HIRDETÉS
Hadjar a maga részéről elismerte, hogy a koncentrációvesztés vezetett a balesetéhez, miután elmondása szerint a Miami Nagydíj elején „szárnyalt”. Azt ugyanakkor szintén elismerte, hogy a versenyt megelőzően egész hétvégén küszködött a tempóval.
„Túl mohó és túl izgatott voltam az előzések miatt, és egyszerűen tönkretettem magam” – mondta Hadjar a Sky Sports F1 televíziónak. „Könnyű volt előzni, és óvatosabbnak kellett volna lennem. Semmi értelme nem volt ebben a kanyarban a határral játszani. Szóval nagyon-nagyon dühös vagyok.”
„Ez az első alkalom, hogy igazán küszködöm az össztempómmal. Ez új helyzet, és nagyon mélyre kell ásnom, mert nem akarok még egy ilyen hétvégét.”
A 21 éves versenyzőVerstappen tempóját használta viszonyítási alapként, mivel elmondása szerint „gyorsabbnak érezte magát”, mint az előző fordulókon, ám Miamiban egyszerűen nem állt össze számára minden a továbbfejlesztett autóval.
„Még ha nem is tudtam összerakni, és nem tudtam azt megcsinálni, amit szerettem volna, akkor is gyorsabbnak éreztem magam, mint például az előző két hétvégén” — mondta Isack Hadjar.
„Ha elvégzem a munkát, és összerakom, akkor elég megnézni Maxot, hogy mit csinált tegnap [a sprinten], és mit csinál most [a nagydíjon]. Egyértelmű, hogy az autó előrelépett. Még nincs vége, de örülök, hogy találtak valamit.”Madrid cáfolja a pletykákat: nem kerül veszélybe a Spanyol Nagydíj